Streetwear. Zainspiruj się rytmem ulicy!

2018-02-16
Streetwear. Zainspiruj się rytmem ulicy!

Streetwear wyrósł z kultury kalifornijskich surferów i skate’ów (a wszystko zaczęło się od wyprodukowania koszulki z nadrukiem), obejmując swoim polem rażenia modę hip-hop, japońską modę uliczną, a nawet haute couture. Ale streetwear to nie tylko moda. To melanż tego, co dzieje się w kulturze, sztuce, polityce i innych dziedzinach społecznych, skupiający to wszystko razem w lifestylu mieszkańców miast.

Streetwear! Co tu się liczy?

Przede wszystkim wygoda. Ubrania mają stanowić drugą skórę, a nie kulę u nogi. To dlatego kultowe dla tego stylu stały się komfortowe i bezproblemowe T-shirty, ponadczasowe jeansy, trampki i czapki bejsbolowe. A poza tym – nie ma żadnej definicji dla tego stylu. On po prostu jest autentyczny. Odzwierciedla rytm, trendy i nastroje ulicy, pełnej indywidualistów i nieprzeciętnych osobowości. Ludzi ceniących komfort, aktywny styl życia, funkcjonalność i ekspresyjny wygląd.

Streetwear od początku czerpie inspiracje ze sportu. Koszulki z krótkim rękawem, sneakersy, bluzy z kapturem – to must have każdego ludka, który na co dzień lubi ubrać się na luzie. Ale nie tylko. Tutaj jak nigdzie mieszają się style i przenikają rozmaite interpretacje. Sprawdzają się ubrania inspirowane militariami jak kurtka bomberka albo spodnie bojówki, ciuchy związane z muzyką, grami, social mediami i innymi elementami popkultury, ale też odzież casualowa i elegancka. A ten kto ją nosi, w swoich ubraniach ma po prostu czuć się sobą, emanować indywidualną estetyką i pasją.

Poniżej zobacz kilka migawek streetwearowych Denley.pl, a jeszcze więcej inspiracji znajdziesz w naszym LookBook’u i na koncie instagramowym -> https://www.instagram.com/denley.pl/

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel