Sprawdź, jak zdobyć patent na styl żeglarski?

2019-06-18
Sprawdź, jak zdobyć patent na styl żeglarski?

Wakacje na Mazurach, lato na jachcie, a może chillout na nadmorskich promenadach przy chłodnym trunku? Jeśli w każdych okolicznościach chcesz wyglądać elegancko, a jednocześnie wyróżniać się szykiem – musisz zdobyć patent na styl żeglarski!

Patent na styl żeglarski! Jak go zdobyć?

styl żeglarskiPrzede wszystkim – zapoznaj się choć trochę z historią żeglarstwa. Dowiesz się m. in. tego, że obowiązuje tu nautyczna paleta kolorów. Zatem wykorzystuje się te barwy, które z żeglugą mają wspólny mianownik! Są to:

  • Biel – tego koloru najczęściej są łodzie, statki, żaglówki, które tym samym wyróżniają się na wodzie.
  • Granat – charakterystyczny kolor mundurowy, świetnie kontrastuje z bielą. Granatowy to kolor elegancki, uniwersalny, ponadczasowy, pasujący do każdego mężczyzny, niezależnie od koloru cery i włosów.
  • Błękit nieba, fal – kojarzy się z latem.
  • Turkus również przywołuje na myśl kolor wody. Ten charakterystyczny dla ciepłych krajów.
  • Beż mieniący się złotem to z kolei kolor słońca, piasku, lin na żaglach.
  • Szary charakterystyczny jest dla deszczowej i sztormowej pogody. Takich dni na morzu i lądzie też nie brakuje.
  • Wyrazista czerwień koresponduje z nadmorskimi skałami, ale też typowa jest dla niektórych mundurów. Również elementy na statkach (np. koła ratunkowe) mogą mieć szkarłatną barwę. Czerwień w swojej klasycznej lub koralowej odmianie kontrastuje z pozostałymi kolorami typowymi dla stylu marinistycznego. Akcesoria w tym kolorze nadają stylizacjom sznytu!

Stawiaj na kultowe wzory!

Nie musisz się tu wiele zastanawiać – nie ma ich dużo. Po pierwsze i najważniejsze – poziome paski biało-granatowe. Ich historia ściśle związana jest z żeglarzami i marynarzami, którzy nosząc koszulki w takie pasy, mieli wyróżniać się w razie wypadnięcia za burtę. Kultowa, nonszalancka bluzka Breton (która swoją angielską nazwę wzięła od Bretanii) powstała w 1858 roku i w warunkach nadmorskich do dziś stanowi prawdziwy must have jako wizytówka marinistycznego stylu!

styl żeglarski
Mewy, rośliny, kotwice to motywy przewodnie jeśli idzie o wzornictwo na koszulach w żeglarskim stylu. Denley.pl

Innym wzorem, który mocno wiąże się z żeglarstwem to motyw kotwicy. Ten drobny wzorek przyozdabia dziś letnie koszule męskie, T-shirty, ale też rozmaite akcesoria. Skarpetki, krawaty, poszetki do marynarek, itd. Oczywiście wzorki na koszulach mają też inne oblicza. Mogą to być drobne ptaszki (np. mewy), małe rybki, fale, motywy roślinne.

Wyluzuj się!

Wakacje to czas relaksu i w modzie też warto zejść z tonu. Nadmorski klimat zdecydowanie to usprawiedliwi! Dżinsy zamień na stylowe, jasne szorty męskie do kolan, a koszulę pod krawatem na model z krótkim rękawem lub na koszulkę polo w casualowym wydaniu!

W chłodniejsze, wietrzne dni sprawdzą się długie chinosy, a twój styl uzupełni kurtka wiatrówka, sportowa marynarka lub blezer.

Look dopełni obuwie (mokasyny!) i akcesoria, takie jak spinki do mankietów, granatowy pasek, zegarek i okulary.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel