Sportowa elegancja. Co to jest?

2019-07-16
Sportowa elegancja. Co to jest?

Sportowa elegancja to inaczej smart casual. Jednak zdajemy sobie sprawę, że to tajemniczo brzmiące hasło (jedno i drugie) może nie wyjaśniać zagadki jednego z najfajniejszych stylów w modzie. 

A smart casual to styl wygodny, nieformalny, ale elegancki zarazem! Niezła kombinacja, prawda?

Sportowa elegancja w męskim wydaniu – jak to ugryźć?

sportowa elegancja facetSmart casual dla mężczyzn sprawdza się w różnych okolicznościach. Nurt ten jest pomostem pomiędzy oficjalnym, sztywnym uniformem a ubraniem swobodnym, które jednak ma w sobie ducha nonszalancji. I pewnie właśnie dlatego – stawia na niego większość mężczyzn, mieszkańców dużych miast, mających duże poczucie estetyki, a zarazem – uwielbiających eksperymentować ze strojem. Tutaj sportowa wygoda idealnie łączy się z kanonami klasycznej elegancji i oczywiście… z aktualnie obowiązującymi trendami.

Dress code, który jeszcze kilkanaście lat temu nie miał racji bytu (dawniej sport i elegancja nie szły w parze) – dziś można uznać za fenomen. Niewymuszony luz z domieszką klasyki sprawdzi się na co dzień, w pracy, na różnego rodzaju spotkaniach i uroczystościach. Oczywiście wyłączyć z tego grona należy okazje oficjalne, gdzie zasady ubioru są ściśle określone i wiążą się z  regułami savoir-vivru. Nie dostosowanie się do nich to poważna gafa! Na spotkanie ze znajomymi, wyjście do kina, weekendowy wyjazd – sportowa elegancja jest w sam raz! Również w biurze – o ile dana firma nie wymaga sztywno określonego business look’u, w skład którego wchodzi garnitur, koszula i krawat. Pomimo intensywnego trybu życia, natłoku zajęć – można prezentować się stylowo!

sportowa elegancja
Sportowa elegancja by Denley.pl

A jak to zrobić?

Coż! Sportowa elegancja ma niejedno oblicze i można interpretować ją na rozmaite sposoby! Można tutaj miksować niemal wszystkie elementy garderoby, czuć się przy tym swobodnie, a przy tym – wyglądać niesamowicie efektownie!

Prostym przykładem może być niebanalne połączenie casualowej marynarki z jeansami. Z jednej strony mamy naprawdę stylowy ciuch, z drugiej denimy – których rodowód wiąże się z potrzebami amerykańskich robotników z czasów gorączki złota.

W stylizacji smart casual’owej bazą męskiego stroju jest na pewno koszula. Fajnie sprawdzają się modele button down lub ze stójką. Do nich wspomniane spodnie chino i jeansy ze zwężanymi nogawkami i bez przetarć. Jest w tym nurcie również miejsce na T-shirty polo, lekkie sweterki męskie i bezrękawniki i golfy. A jeśli chodzi o buty – celuj w mokasyny, oksfordy i derby.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel