Spodnie slim fit i regular fit! Czym się różnią?

2020-01-28

Jednym z najczęściej popełnianych przez mężczyzn błędów modowych jest złe dopasowywanie rozmiarów ubrań do sylwetki. Działa to w dwie strony. Faceci nierzadko stawiają albo na zbyt obszerne, za duże ciuchy… albo na zbyt małe, za obcisłe! Tymczasem rozmiar ma znaczenie! Odpowiednio dobrany – może decydować o wizerunkowym sukcesie! 

Dziś omawiamy różnice między dwoma fasonami spodni. Chodzi o męskie spodnie slim fit i regular fit. Nic dziwnego, że można się pogubić, szczególnie, gdy nie jest się specem od stylizacji. Uginające się w sklepach półki, dajmy na to z jeansami, – dodatkowo komplikują sprawę zagmatwanym i trochę nazbyt sugestywnym nazewnictwem. Takim, które nie zawsze ma pokrycie w rzeczywistości. Dziś skupiamy się na rozwianiu wątpliwości!

Fason slim fit! Czym się wyróżnia?

spodnie slim fit
Model slim fit. Męskie spodnie chinosy. Denley.pl

Przede wszystkim na tę nazwę trzeba brać poprawkę. Bo tym samym co slim fit może być „fashion fit”, „modern fit” i „slim”. Wszystkie te modele (tak spodni, jak i innych ubrań) wyróżniają się tym, że są dopasowane! Raczej wąskie, ale nie opinające ciała! Nie oznacza to jednak, że nie podkreślają one walorów sylwetki! Również jej ewentualnych mankamentów! Dlatego decydując się na model slim fit należy mieć na uwadze, by wydobywać z wyglądu to, czym możemy się pochwalić, ale też by maskować niedoskonałości.

Warto jednak obalić pewien mit, bo „fit” w nazwie kroju może kojarzyć się z osobami szczupłymi, niezwykle wysportowanymi. Z tym, że to właśnie im omawiany fason jest specjalnie dedykowany. Nic bardziej mylnego! Pomimo, że krój slim fit jest wąski – może pasować do mężczyzn o rozmaitych budowach ciała, szczególnie, że ma właściwości wysmuklające!

Slim fit to fason zarówno dla szczupłych, jak i bardziej korpulentnych panów! Pod wspomnianym już wcześniej warunkiem – perfekcyjnie dopasowany musi tu być rozmiar. Spodnie z tego modelu są niemal dla wszystkich, jedynie u mężczyzn z mocno rozbudowanymi udami się nie sprawdzą. Natomiast u facetów z brzuszkiem, za to ze szczupłym nogami – spodnie slim fit świetnie zrównoważą wygląd sylwetki i będą wyglądać naprawdę dobrze. Takim przykładem mogą być męskie chinosy!

spodnie regular fit
Męskie spodnie regular fit. Denley.pl

Spodnie regular fit! 

W przeciwieństwie do modeli skinny – fason regular fit jest nieco luźniejszy niż slim fit! Regularny! Właśnie dlatego jego zamienna nazwa to „classic fit”! W tym fasonie nogawki spodni są proste (a nie zwężane ku dołowi), co nie znaczy, że mają być workowate! Mogą kojarzyć się ze starszymi panami, którzy to naciągają spodnie pod same pachy, ale nie ulegajmy stereotypom! Dziś klasyczne spodnie męskie o regularnym kroju są na topie, a kluczem do dobrego wyglądu jest dopasowanie odpowiedniego do sylwetki rozmiaru. Cechują się też nieprawdopodobnym luzem, wygodą i hołdują modowemu powrotowi do lat 80-tych i 90-tych. Będą wyglądać dobrze na każdej sylwetce, ale skupić się trzeba na detalach! Długość takich spodni musi być dopasowana perfekcyjnie! Nogawki nie mogą się marszczyć, a już tym bardziej być zbyt krótkie A w tym sezonie proste jeansy to must have! Zresztą modne są one ponadczasowo!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel