Spodnie bojówki! Zainspiruj się!

2017-11-17
Spodnie bojówki! Zainspiruj się!

Choć dawniej musiała je cechować szczególna wytrzymałość – dziś męskie spodnie bojówki dostępne są w różnych, mniej sprecyzowanych wydaniach! Wśród nich znajdują się spodnie cargo z miękkiej i wygodnej tkaniny dresowej, jeansy czy choćby kultowe joggery. To akurat nie dziwi. Podobnie jak męskie joggery – spodnie bojówki mają tę samą cechę charakterystyczną. Są zwężone przy kostce, by łatwo było je włożyć w cholewkę buta. Ten atrybut pełnił kiedyś funkcję praktyczną, a teraz świetnie koresponduje ze współczesną modą. Najmodniejsze spodnie bojówki współgrają nie tylko z glanami, ale i z obuwiem sportowym, np. ze sneakersami.

Będąc przy spodniach bojówkach, wprost nie można nie wspomnieć o kieszeniach cargo! Bo to właśnie one są tu najistotniejsze! Zaprojektowano je z myślą o brytyjskich żołnierzach, aby mieli możliwość podręcznego przechowania opatrunków, map i innych elementów potrzebnych na polu bitwy. Choć nadal są nieodzowną częścią odzieży typowo militarnej, to w swoje ramiona przyjął je również świat fashion. Jeśli chodzi o spodnie bojówki, to obszerne kieszenie mogą pojawiać się zarówno w okolicy bioder, ud, jak i kolan.

Męskie spodnie bojówki z Denimu_Denley.pl

Spodnie bojówki – z czym je nosić?

Aktualnie modele bojówek najlepiej sprawdzają się w modzie ulicznej, gdzie śmiało można łączyć je ze zwykłymi koszulkami, ale też z bluzami. Faceci, którzy nie obawiają się mieszać stylów, a na swój look zawsze mają pomysł – potrafią w dziesiątkę trafić z zestawieniem spodni bojówek ze sportową marynarką czy casualowym swetrem. To jednak śliski temat, więc jeśli nie lubisz eksperymentować – nie kombinuj.

Aby bojówki dobrze wyglądały – połącz je z klasykami z ich wojskowej rodziny. Dobrze będą wyglądać z kurtką bomberką, z parką czy nawet z pilotką, albo z charakterną skórą. Pod spód sprawdzi się T-shirt, męski longsleeve, jeansowa lub inna koszula o swobodnym stylu. Dla urozmaicenia outfitu możesz też dorzucić kamizelkę, która do spodni cargo pasuje idealnie. Mnóstwo inspiracji na temat zestawiania bojówek z innymi częściami garderoby i z okryciami wierzchnimi – znajdziesz w Lookbook’u Denleya! Zainspiruj się!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel