Slip-On! Szach - mat!

2020-01-21
Slip-On! Szach - mat!

Buty typu Slip-On Sneakers to nic innego jak sportowe obuwie wsuwane, bez sznurówek. Ich pierwowzór powstał już w połowie XVIII wieku, a nazwa „sneakers” pochodziła od angielskiego słowa „sneak” oznaczającego skradanie się. Jak wiadomo – jest ona popularna do dziś i charakteryzuje ciche i lekkie obuwie sportowe.

Same slippersy nazywane są różnie – np. trampki slip-on, plimsollsy (nazwa powszechna w Wielkiej Brytanii), czy z polskiego – pepegi.

pol_pl_Buty-meskie-SLIP-ON-L-H-BKA-17-czarno-biale-29616_8Trampki slip-on, jakie znamy dziś, powstały w 1979 i wyprodukowała je firma Vans. Początkowo nosili je przedstawiciele subkultury skejtowskiej balansujący na deskach, a wkrótce potem maniacy BMX-ów w południowej Californii. Do eksplozji popularności tego obuwia przyczyniła się nie tylko wyjątkowa funkcjonalność, ale też kultowy film z 1982 roku „Beztroskie lata w Ridgemonth High”. Po jego emisji, cichacze w charakterystyczną szachownicę, nie mogły pozostać obojętnymi dla amerykańskiej młodzieży. Nie dało się przed ich urokiem obronić. Szach i mat

Slip-on’y charakteryzują się tym, że są wsuwane i mają gumową podeszwę, dzięki której można poruszać się niemal bezszelestnie. Są lekkie, wygodne i modne. O neutralnym look’u lub z designerskim frontem. Po prostu kultowe!

Świetnie sprawdzają się jako dopełnienie stylizacji streetwaerowych, ale w gruncie rzeczy współgrają z większością wiosenno-letnich outfitów. Można zakładać je zarówno do ulicznych joggerów czy spodni baggy, jaki i do casualowych chinosów czy klasycznych jeansów. Są wyjątkowo uniwersalne i ponadczasowe! Musisz je mieć!

 

[adrotate banner=”41″]

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel