Slim Fit kontra Skinny. Czym różnią się te spodnie?

2018-01-18
Slim Fit kontra Skinny. Czym różnią się te spodnie?

Najważniejsze jest dopasowanie ubrań do sylwetki! Najczęstszym błędem modowym popełnianym przez facetów jest noszenie zbyt dużych ubrań. Szczupłym wydaje się, że jeśli założą obszerną bluzę to będą wyglądać na lepiej zbudowanych, z kolei ci bardziej przysadziści, pod namiotami, usiłują ukryć zbędne kilogramy. I jedni i drudzy są w błędzie! I nie chodzi o to, by od razu  przerzucić się na odzież obcisłą. Ona po prostu musi korespondować z sylwetką. Być w sam raz!

Dlatego warto przyłożyć się do wybierania spodni i nie wpakować się w tarapaty pt. „zbyt obszerne nogawki”. Można postawić na dopasowane spodnie typu skinny lub slim fit. Wystarczy odpowiednio wybrać, bo choć różnice mogą nie być dostrzegalne na pierwszy rzut oka – to jednak są!

Spodnie skinny.

To po prostu rurki (również fit pants, cigarette pants). Są bardzo dopasowane, a wręcz opinające na całej długości nogawek. Sprawdzają się u szczupłych mężczyzn, przy czym należy pamiętać, że szczupły nie znaczy chudy. U mężczyzn ekstremalnie drobnych, efekt noszenia obcisłych, przywierających spodni skinny może być zgubny, bo karykaturalny. Czy wyróżnia je coś poza tym? Oczywiście! Zwykle są stworzone z elastycznego materiału (bo inaczej trudno byłoby wcisnąć w nie nogę), który idealnie dopasowuje się do ciała i dzięki temu są wyjątkowo wygodne. Jak druga skóra! Tego rodzaju spodnie mają charakter nieformalny i można nosić je tylko w nieoficjalnych okolicznościach.

Spodnie slim FIT.

Slim fit (inaczej fit lub fashion fit) to jeden z najmodniejszych i najbardziej uniwersalnych fasonów spodni. Są wąskie, dopasowane do sylwetki, ale nie obcisłe. Mogą je nosić zarówno mężczyźni szczupli jak i krępi, o ile model będzie współgrał z ich rozmiarem (w przeciwieństwie do modelu skinny – mężczyzna zacnych gabarytów nie będzie wyglądać w nich jak facet w rajtuzach). Jedynie gość o mocno rozbudowanych udach, nie będzie czuł się w nich dobrze. Tego rodzaju fason optycznie wyszczupla (co jest ogromną zaletą) i należy do jednego z wygodniejszych do noszenia, ale nie jest aż tak komfortowy jak model skinny, bo tutaj materiał jest jednak trochę sztywniejszy (choć to ostatecznie i tak kwestia upodobań). A z czym je nosić? Do dopasowanych jeansów świetnie wygląda równie dopasowana góra. Przylegający T-shirt, koszula slim-fit to propozycje, ale można do nich dobrać również swobodną marynarkę czy lużniejszą bluzę lub sweter. Spodnie slim fit sprawdzą się na co dzień, ale również wtedy, gdy sytuacja wymaga ubioru oficjalnego. Szczególnie jeśli są to chinosy.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel