SMART CASUAL. ZADAJ SZYKU NA MIEŚCIE!

2016-08-11
SMART CASUAL. ZADAJ SZYKU NA MIEŚCIE!

Tak zwana sportowa elegancja bazuje na looku schludnym lecz nieformalnym. Smart casual doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach.

Podczas luźniejszych spotkań biznesowych, służbowych podróży, spotkań ze znajomymi czy rodziną, po pracy i w weekendy. Jeśli wykonujesz zawód, który nie wymaga formalnego stroju jak lekarz czy dziennikarz – ten styl jest idealny również dla Ciebie.

IMG_9458_wenus

Jak zadać szyku?

Trzeba pamiętać o naczelnej zasadzie. Smart casual to dress code bardzo otwarty na różne interpretacje ale interpretowany być musi w zależności od kontekstu. Jak to rozumieć? Inaczej ubierzesz się na kawę czy lunch przy interesach, inaczej na imieniny do cioci prowadzącej stadninę za miastem, a jeszcze inaczej na wypad do kina.

Twój strój musi być zdecydowany, nie tracący na profesjonalizmie ale skupiający w sobie kontrolowany luz. Komfortowy i elegancki jednocześnie. Zachowaj wizualną równowagę. Trochę swobody, trochę galanterii.

IMG_9500_wenus

Co musisz mieć w szafie by ubierać się w tym stylu?

Jeśli chodzi o spodnie – postaw na możliwie dopasowane jeansy bez nadmiernych przetarć, a także na różnobarwne chinosy. Smart casual ma to do siebie, że możesz zaszaleć z kolorem. Zaakcentować nim jakiś element stylizacji. Portki nie muszą być od razu krwisto czerwone ale miód, bordo, odcienie zielonego, granatu czy beżu są jak najbardziej wskazane. Jednocześnie zapomnij o joggerach i baggy. To zupełnie inna bajka.

IMG_9542_wenusFormalne koszule zastąp koszulami typu button down – wyróżniającymi się specjalnym krojem kołnierzyka przypinanego guziczkami. Wywodzą się one ze stylu sportowego i świetnie współgrają właśnie z jeansami czy spodniami typu chino. Pasują też pod swetry V-neck, cardigany czy kamizelki. Te elementy męskiej garderoby również są filarami stylu smart casual! Jeśli Twój pożądany w danej sytuacji wizerunek jest naprawdę daleki od formalnego ale chcesz wyglądać stylowo – możesz też założyć koszulę w paski lub modną kratę. Latem doceń zalety gładkich koszulek polo, T-shirty zachowaj na inne okoliczności.

Obok wszelkiego rodzaju swetrów – przyłóż dużą wagę do wyboru odpowiednich, nieformalnych, sportowych marynarek. Często grają pierwsze skrzypce w stylizacji! To właśnie one są alternatywą dla garniturów i bazą pod koordynowane zestawy. Gdy włożysz taką do jeansów – natychmiast zyskujesz na „smart charakterze”. W zestawieniu z chinosami spokojnie możesz się udać na luźne spotkanie biznesowe.

Aby wykończyć outfit – pamiętaj o detalach, m. in. o obuwiu. Trampki zostaw w szafie. Skup się na derbach, oksforadach lub mokasynach.

[adrotate banner=”29″]

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel