Riviera Style! Bądź atrakcyjny tego lata!

2018-07-21
Riviera Style! Bądź atrakcyjny tego lata!

Modowe przewodniki wakacyjne często zakładają, by zaopatrywać się w stylizacje stricte sportowe. Krótkie spodenki, T-shirty i klapki to must have turysty. Jednak inne założenia ma tegoroczny hit wśród trendów. Mowa o nurcie: riviera style!

Riviera style, choć mocno wybija się tego lata – jest stylem ponadczasowym. Po raz pierwszy udokumentowano jego wpływ w 18 wieku, a wyznaczyły go takie osobowości jak Messrs F. Scott Fitzgerald czy Pablo Picasoo, wypoczywający na Riwierze Francuskiej. Choć ma ponad 100 lat, to jednak nie stracił na aktualności. Jest praktyczny i zapewnia mężczyźnie atrakcyjny wygląd! Moda z Cannes, Marsylii czy ich włoskiego odpowiednika – San Remo od lat nie uległa zmianie i można ją przenieść na każdy wakacyjny grunt.

Riviera style – cechy charakterystyczne!

  • Kolor! Odgrywa w tym nurcie bardzo ważną rolę. Estetyka stylu wymaga noszenia kolorów naturalnych, odbijających światło, jakie towarzyszy pięknej, letniej pogodzie. Biel, beż, kamień, ecru – te wszystkie barwy nie przyciągają światła, tylko odbijają je, sprawiając, że nie jest ci totalnie gorąco. Ale to jest baza, bo akcenty kolorystyczne też są istotne! Kolory użyte w stylizacjach mają wpisywać się w letnią naturę. To między innymi błękit nieba, morski lazur, delikatna lawenda, mięta czy czerwień nadmorskich skał.
  • Niezaprzeczalnym topem sportowej elegancji jest koszulka polo. Kołnierzyk tego T-shirta zapewnia ochronę dla karku, przed palącym działaniem promieni słonecznych, a koszulka ta jest kwintesencją wyrafinowanej, sportowej elegancji. Polo z krótkim lub z długim rękawem koresponduje z szortami i spodniami chino.
  • Morskiego uroku, wpisującego się w riviera style, doda ci element garderoby w poziome paski. Pasiaste T-shirty czy bluzki longsleeve w paski to jedne z najbardziej charakterystycznych elementów stylu nadmorskiego, świadczące o klasie i modowym zacięciu, wyrażanym indywidualnym lookiem. Ubierając element garderoby tego typu warto pamiętać o monochromatyczności pozostałych części stylizacji. Spodnie białe lub granatowe, bez dodatkowych akcentów – będą w sam raz.
  • Wieczór przy koktajlu? Postaw na spodnie chino, z gładkim T-shirtem i sportową marynarką. Klasy doda ci też świetnie skrojony, lekki garnitur męski typu slim na styl Wielkiego Gatsby’ego, w najmodniejszą, delikatną kratę windowpane!
  • Letni look rodem z riviery można uzupełnić jasnym kapeluszem, elegancką parą okularów i stylową, męską apaszką.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel