Reglan sleeve - opcja dla tych, którzy chcą mieć łapę!

2020-01-28
Reglan sleeve - opcja dla tych, którzy chcą mieć łapę!
T-shirt męski z rękawem reglanowym_Denley.pl

Jego nazwa pochodzi od lorda Fitzroya Reglana – dowódcy podczas wojny krymskiej, który podobno nosił płaszcz w takim stylu, po utracie całego ramienia w bitwie pod Waterloo. Chciał on udowodnić przeciwnikowi i zapewne również sobie, że nadal ma „łapę”, a w pustym w rzeczywistości rękawie skrywał miecz.

Choć zaprojektowano go z myślą o militarnej odzieży wierzchniej, to współcześnie jest to jeden z symboli modowych streetwearu. Reglan sleeve, longsleeve z reglanowymi rękawami, reglanowe T-shirty to najpopularniejsze wśród męskich elementów odzieży ubrania z rękawami typu reglan, które czasem dodatkowo wyróżniają się tym, że są w innym kolorze niż pozostała część koszulki. Choć nie jest to regułą.

Ukośne rękawy mają wpływ na to, jak finalnie prezentuje się męska sylwetka. Wysmuklają ramiona nadając im opływowych kształtów (co jest szczególnie istotne u mężczyzn z nazbyt prostymi, kanciastymi ramionami). Dodają też lekkości tym, których typ budowy przypomina tzw. jabłko, a więc mają dość mocno zarysowany brzuszek, szersze biodra i konkretne nogi. Przeczytaj też: „Typy męskich sylwetek: jabłko! Inaczej: Misiek!”.

Reglan sleeve i wariacje!

Reglan sleeve inspirowany klasycznym reglanem_Denley.pl

Idąc za ciosem popularności bluzek reglanowych, które wyróżniają się charakterystycznymi cechami – designerzy, z biegiem czasu, stworzyli kolejne kombinacje, inspirując się właśnie reglanem. Powstały T-shirty i bluzki longsleeve z dolną częścią rękawów w innym kolorze. Choć są to już modowe „wariacje” i rękawy nie kończą się na linii szyi, tylko są „doszywane” do rękawków klasycznych, to potocznie, nadal mówi się o nich, że są reglanowe.

Męski longsleeve reglan, w którym kolor rękawów jest inny od pozostałej części bluzki – bardzo fajnie modeluje sylwetkę. Przede wszystkim nadaje jej kształtów, mężczyzna wygląda na lepiej zbudowanego, masywniejszego, a przysłowiowa „łapa” – na większą.

Nic dziwnego, że zdobyły one dużą popularność w modzie miejskiej. Wpisują się w jej klimat doskonale.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel