Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki wiatrówki!

2017-08-25
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki wiatrówki!

Jeśli nie lubisz moknąć i z zasady chronisz się przed przejmującym i nieprzyjemnym wiatrem, to w tym okresie nie musisz wcale rezygnować ze swojego indywidualnego stylu i przyodziewać pelerynę przeciwdeszczową z folii. Z odsieczą przychodzą modne kurtki wiatrówki. Dostępne w sklepie internetowym denley.pl – są zarówno w wydaniach sportowych czy streetwear jak i nieco bardziej „eleganckich”.

Kurtki wiatrówki – idealne na okres przejściowy_Denley.pl

Choć popularność zdobyły one w latach 80-tych ubiegłego wieku, kiedy to obok walkmanów i adidasów wyznaczały modowe trendy, to współczesna stylistyka tego rodzaju kurtek przejściowych nie specjalnie nawiązuje do tamtych lat. Nie świecą, nie rażą kolorem i nie szeleszczą przesadnie. Ale nadal są cool.

Kurtki wiatrówki to idealne okrycia wierzchnie, które sprawdzają się w tzw. okresach przejściowych. Są one mega funkcjonalne! Bo pozwalają skórze oddychać, jednocześnie skutecznie chroniąc przed wiatrem, a ponadto nie przepuszczają deszczu. Co ciekawe – kurtki wiatrówki są dziś charakterystyczne nie tylko dla stylu sportowego. Odpowiedni model można włożyć do dopasowanych spodni jeansowych i chinosów – gdyż świetnie odnalazły się one we współczesnym casualu.

Jeden z najbardziej typowych modeli dla kurtek wiatrówek to oczywiście kultowa kurtka szwedka, która wyróżnia się stylem łamiącym powszechnie przyjęte schematy. Idealna do spodni dresowych, joggerów czy jeansów. Przeznaczona dla facetów, którzy lubią podkreślać swój buntowniczy charakter. Kurtka ta chroni górną partię ciała przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi, ma ściągacze na rękawach i przy pasie (z którego linią ściągacz musi się pokrywać). Wśród modeli sportowych jest też wkładana przez głowę, niczym bluza – kurtka z dużą kieszenią z przodu. Ten model świetnie wygląda w zestawieniu z luźnymi, codziennymi stylówkami.

Obok nich są również modele, które można nosić na nieco inne okazje niż tylko wyskok do sklepu czy na siłownię. Wiele z nich nadaje się, by uzupełnić stylizację wieczorową o swobodnym charakterze jak np. wyjście do baru czy do kina z dziewczyną, a potem na wspólny spacer.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel