Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki sportowe!

2017-08-31
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki sportowe!

Kurtki sportowe! Charakteryzują się tym, że są najmniej oficjalnym i formalnym okryciem wierzchnim jakie do tej pory wynaleziono. Więc jeśli Twój lifestyle nie wymaga tego, byś codziennie chodził w doskonale skrojonych na miarę garniturach – z pewnością masz w swojej szafie co najmniej kilka kurtek, które można włożyć do spodni dresowych, jeansów i zwykłego T-shirta albo bluzy.

Jak nosić kurtki sportowe?

Kurtki sportowe – luźne, maksymalnie wygodne_Denley.pl

To już zależy od tego, z którym modelem będzie Ci najbardziej po drodze! A także od pogody i okoliczności. Warto jednak wziąć pod uwagę cechy szczególne…

  • Często kurtka sportowa może dodać wielu punktów… wyglądowi. Np. niektóre z nich optycznie poszerzają ramiona mężczyzny, więc sylwetka wygląda bardziej okazale niż jest w rzeczywistości.
  • Ponadto, kurtki sportowe mają wiele praktycznych kieszeni, różnie umiejscowionych – tak na zewnątrz jak i w środku. To wpływa na ich ogromną funkcjonalność, szczególnie jeśli nie chce Ci się nosić dodatkowej torby na klucze czy portfel.
  • No i oczywiście – są one zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie użytkowania. Jeśli chcesz po prostu ochronić się przed wieczornym, letnim zefirkiem – wystarczy Ci delikatna kurtka wiatrówka. W chłodniejsze dni – pewnie najcieplej będzie Ci w bomberce, a zimą postawisz na sportową kurtkę zimową, w klimacie materiałowej pilotki z obszernym kołnierzem czy też na model pikowany, w którym wygodnie Ci będzie zarówno podczas porannego joggingu jak i w drodze na zajęcia. Dla prawdziwych fanów sportów, którzy potrzebują czegoś bardziej specjalistycznego – poleca się wielozadaniowe kurtki softshell.

Kurtki sportowe są dziś podstawowym elementem męskiej garderoby. Za ich pomocą można nawet czasem przełamać stylizację casualową, która jak powszechnie wiadomo – jest w stylu tzw. sportowej elegancji. Tego typu outfity świetnie korespondują choćby z kurtkami collage tzw. bejsbolówkami o amerykańskim, uczelnianym rodowodzie. Studenci Harvardu i innych prestiżowych szkół, którzy wyróżniali się osiągnięciami sportowymi, nosili je z dumą. Później stały się charakterystyczne dla stylu preppy. Dziś styl sportowy bije rytmem ulicy, dlatego sportowe kurtki to must have każdego mieszczucha.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel