Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki bomberki!

2020-01-23
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki bomberki!
Przedłużana bomber jacket to świetna alternatywa dla tych, którzy lubią eksperymentować z modą_denley.pl

Jeśli jednak jesteście modowymi geekami to z pewnością zainteresuje Was jeszcze jedna ciekawostka na ich temat! Otóż jak wiadomo – kurtki bomberki zostały stworzone dla pilotów bombowców. Ta wiedza jest powszechna jak chleb. Ale czy wiecie skąd wzięła się kieszonka na ramieniu? Powstała po to, by podniebne asy miały do niej łatwy dostęp w swoich ciasnych kokpitach! A więcej o historii tych niezwykłych kurtek można przeczytać np. tutaj: „Boom na bomber jacket„.

Kurtki bomberki!

Kurtki bomberki to mega modne i wszechstronne okrycia wierzchnie. W modzie codziennej można je nosić niemal do wszystkiego. Są ponadczasowe, Ale uniwersalne – wcale nie znaczy nudne!

Warto podkreślić, że kultowe kurtki bomberki doczekały się wariacji na swój temat. I to w dodatku całkiem sensownych Także nawet jeśli tradycyjny model trochę Cię znudził, a mimo to chcesz być na czasie – postaw na zmiany! Designerzy wpadli na pomysł, by te kurtki po prostu przedłużyć, pozostawiając pierwotny styl i charakterystyczny, nylonowy materiał. I tak powstały kurtki przedłużane w bombowym klimacie!

kurtki bomberki
3 wydania kurtki, inspirowane bomberkami.

Bomber jacket można nosić na wiele sposobów!

Najbardziej klasyczne modele to te czarne, w kolorze oliwkowej zieleni czy granatowe. Ale naprawdę… nie zawsze trzeba popadać w militarne klimaty, choć należy przyznać, że kurtki bomberki w barwach moro to hit, który nigdy nie ulegnie przedawnieniu czy detronizacji. Można je jednak znaleźć w różnych wariantach kolorystycznych. Wymalowane i wycieniowane niczym płótna Leonarda Da Vinci. Albo dwustronne, gdzie pod spodem kryje się jakaś kolorystyczna niespodzianka. Wywiń swoją kurtkę, może czeka tam na Ciebie jej pomarańczowe oblicze. Lub inne? Są tez modele z fajnymi, czasem personalizowanymi nadrukami na plecach oraz innymi, wymownymi napisami. Naprawdę, można je nosić w unikalny sposób! Z naszywkami i aplikacjami, jesienią i zimą – bo choćby w ofercie sklepu Denley.pl – można znaleźć kurtki zimowe w tym stylu!

Do czego nosić bomber jacket w tym sezonie?

Niemal do wszystkiego. Można włożyć pod nią zarówno T-shirt jak i bluzę hoodies z obszernym kapturem i zestawić z jeansami. Kurtka bomber będzie też świetnym dopełnieniem casualowej stylizacji z męską koszulą typu oxford albo ze swetrem. Do tego wystarczy włożyć chinosy i możesz iść na zajęcia czy do pracy, Zerknij na look book Denley’a, zainspiruj się i odkryj swój ulubiony styl noszenia tych kurtek!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel