Przewodnik po kurtkach męskich: kurtka snowboardowa.

2019-12-23
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtka snowboardowa.

Wybierasz się w te święta na stok? A może planujesz wyjazd na snowboard w okresie świąteczno – noworocznym albo w ferie? Jedno jest pewne! Każdy amator tej zimowej dyscypliny potrzebuje odpowiedniego ekwipunku. Pierwsza na liście? Kurtka snowboardowa!

Snowboard to… stan umysłu! A wytrawnego snowbardzistę poznasz oczywiście po desce, butach i kurtce! Ta przydaje się na stoku, jak i podczas pobytu w kurorcie narciarskim! Dlatego powinna cechować się konkretami!

kurtka snowboardowa
Kurtka snowboardowa Denley.pl

W modzie snowboardowej dobrze ma się zarówno nowoczesność, jak i klasyka. Nie mniej jednak na śniegu i wśród innych pasjonatów deski trzeba się wyróżniać, a to zapewniają wyraziste kolory (nierzadko neonowe) i ich niebanalne zestawienia, odważne printy na ubraniach (geometryczne wzory i zygzaki), aplikacje i dodatki!

Ale oczywiście design to nie wszystko. Bo tego typu kurtki wyróżniają się przede wszystkim nieprawdopodobną funkcjonalnością. Taka ocieplana kurtka narciarska ma zapewniać komfort termiczny i nieprzemakalność. Tutaj maksymalnej wygodzie użytkowania służy technologia. Otóż chodzi o odpowiedni materiał wyposażony w membranę, która wpływa na tzw. „oddychalność”. Jest to szczególnie ważne przy wymagających warunkach pogodowych (śnieg, wiatr), w których uprawia się sport. Nie można zapominać też o tym, by odzież wierzchnia zapewniała swobodę ruchu podczas szusowania na desce!

Kurtka snowboardowa o świetnych parametrach, z systemem wentylacji, odprowadzająca wilgoć to must have na stoku! Może być zapinana na zamek błyskawiczny lub wkładana przez głowę (kangurka). Pas śnieżny, specjalne kieszenie i schowki, ściągacze na rękawach i w dolnej części, a także wysokie kołnierze i kaptury sprawiają, że model kurtki jest jeszcze bardziej praktyczny, a zarazem atrakcyjny wizualnie.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel