Przewodnik po kurtkach męskich: kurtka przejściowa Trucker Type 3

2020-08-06
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtka przejściowa Trucker Type 3

Klasyczna kurtka Trucker to jeden z flagowych produktów amerykańskiej marki Levi’s. Jednak to model 3 (type 3) zyskał sobie największą przychylność użytkowników. Popularny na maksa – stał się inspiracją dla dla innych producentów odzieży jeansowej i nie tylko. I podbił świat mody!

kurtka przejściowa trucker
Kurtka Trucker Denley.pl

Kurtka przejściowa Trucker Type 3 trafiła na rynek w latach 60-tych ubiegłego wieku, a zaprojektowano ją z myślą o młodych buntownikach. Po raz pierwszy pojawiła się na festiwalu hipisowskim „Lato Miłości” (Monterey Pop Festival) w 1967 roku.

Trucker Type 3 – rebeliancki akcent we współczesnej garderobie! 

W każdej kolejnej dekadzie celebryci nadawali temu modelowi iście gwiazdorskiej mocy! I tak kurtka ta stała się równie kultowa co niebieskie jeansy, z którymi początkowo miała jedynie „korespondować” tworząc kompletny, denimowy outfit.

Kurtka Trucker wraz z upływem czasu – ewoluowała, a jej charakterystyczną cechą stały się szwy w kształcie litery „V”, które nadały temu prostemu modelowi przyjemnej symetrii. Dzięki temu zabiegowi nie tylko zyskała na oryginalności! Jej unowocześniony design sprawił, że kurtka ta stała się okryciem wierzchnim wyszczuplającym! Smukłe linie przykuwające uwagę, tworzące „trójkąt”, którego ramiona rozszerzają się ku górze sprawiły, że model ten jeszcze bardziej zyskał na popularności.

jeansowa kurtka trucker
Jeansowa kurtka Trucker to model kultowy! Denley.pl

Dodatkowego charakteru, a także niesamowitej funkcjonalności nadały mu w latach 80-tych boczne kieszenie. To właśnie w tym okresie kolekcjonerzy mody vintage wymyśli termin „Trucker”

Dziś są to nie tylko dżinsowe kurtki z kołnierzem i klapami, ale również skórzane czy ze sztruksu. Wariantów jest mnóstwo! Kurtki z kożuszkiem są praktyczne, posłużą w okresach przejściowych, wspaniale wyglądając, a przy tym chroniąc przed chłodem!

Prezentują się one świetnie wszędzie i na każdym! Są niezwykle uniwersalne, pasują do większości casualowych i miejskich stylizacji. Mogą je nosić mężczyźni młodzi i starsi. Wiek nie ma tu żadnego znaczenia. One mają w sobie kilka pokoleń stylu! I to się liczy!

Przeczytaj też: „Jak nosić sztruks?”

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel