Przewodnik po kurtkach męskich: kurtka polowa "field"!

2018-10-13
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtka polowa "field"!

Podobnie jak kurtka bomberka i pilotkakurtka polowa, czyli tzw. field jacket ma swoje korzenie w militariach. Razem tworzą wyborne trio! 

Kurtka polowa „field”. Denley.pl

Kurtka polowa field została zaprojektowana w latach 40-tych XX wieku, do celów wojskowych. Ten terenowy model jest lekką odzieżą wierzchnią wyróżniającą się najczęściej czterema kieszeniami, które to miały służyć żołnierzom do przechowywania podręcznego ekwipunku. Choć trochę niedoceniania – była ona przejawem designerskiego geniuszu – nowatorskiego podejścia do odzieży wojskowej! Zakładała ideę ubierania warstwowego, uzależnionego od warunków atmosferycznych. Ten model kurtki sprawdzał się doskonale! Był na tyle lekki, by pełnić rolę odzieży wierzchniej w cieplejsze dni i na tyle luźny, by być elementem militarnej garderoby w czasie chłodu.

Kurtka polowa field, nazywana również terenową – idealnie wpisuje się w styl casual i smart casual. Jest modna ponadczasowo i można zauważyć ją zarówno na wybiegach u światowej klasy designerów, jak i na ulicach, gdzie rządzi streetwear! Charakteryzuje ją specyficzny, niepowtarzalny krój, klasyczny kołnierzyk i kieszenie z patką na piersi. Jeśli chodzi o kolory to panuje pełna różnorodność, choć najbardziej pożądane są te kultowe: zielone, khaki, piaskowe i inne korespondujące z zamysłem kamuflażu. Jak to w wojsku Z kolei materiały tych modeli kurtek to najczęściej mieszanka bawełny i nylonu, czysta bawełna lub satyna. Te tkaniny są bowiem wyjątkowo wytrzymałe, a jednocześnie gwarantują odpowiednią termoregulację ciała – nie jest w nich ani za zimno, ani za gorąco. W sam raz!

Kurtki polowe „field jacket” świetnie sprawdzają się w różnych okolicznościach, wyróżnia je niesamowita wszechstronność. Uzupełniają look z elegancką koszulą i krawatem, ale korespondują też z jeansowymi spodniami i trampkami. Można je nosić na wiele sposobów, powstaje na ich temat mnóstwo modowych wariacji. Mają kaptury, nadruki i rękawy przystosowane do podwijania. Dopełnią mnóstwo interesujących stylizacji, a ponadto dodają męskości!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel