Przewodnik po kurtkach męskich: kurtka hoodie!

2019-10-03

Kurtka hoodie to nic innego jak kurtka z kapturem! 

I nawet najmodniejsza bomberka czy ociekająca testosteronem kurtka pilotka z niebanalnym kołnierzem – nie są w stanie jej podskoczyć. Bo hoodie wyróżnia się tą najważniejszą cechą! Ma kaptur! Co szczególnie w sezonie wiosenno-zimowym daje jej niesamowitą przewagę nad innymi! I możemy się założyć, że idąc do sklepu – zwracasz na to uwagę!

Kaptury noszono już w czasach bardzo odległych historycznie (XII wiek, średniowieczna Europa), a bluza z kapturem, jako odzież utylitarna, powstała w latach 30-tych ubiegłego wieku. Noszona była przez nowojorskich magazynierów pracujących w trudnych, zimowych warunkach, przez wojskowych i sportowców. Za jej narodziny odpowiada firma Champion.

Nie trzeba było długo czekać, by model ten stał się ikoną stylu, najbardziej wyrazistym elementem mody! Niewątpliwy wpływ na ten stan rzeczy miał Rocky Balboa – bohater filmu z 1976 roku, którego akcja osadzona jest w Filadelfii. Bokser amator stał się postacią kultową, a wraz z nim jego szara bluza z kapturem, która pojawiła się w ważnych scenach.

Bluzy z kapturem noszono na uniwersytetach, stały się też synonimem streetwear’u, na co z kolei wpłynęła subkultura hiphopowców. Zaczęły też regularnie pojawiać się na wybiegach, a kaptury w międzyczasie przechodziły transformację i na stałe wpisały się też w modę, jako elementy odzieży wierzchniej. Dziś chyba nie ma osoby, która nie miałaby kurtki z kapturem!

Kurtka hoodie – zainspiruj się z Denley.pl!

Jaka jest współczesna kurtka hoodie? Nieoczywista! Bo każdy musi znaleźć model idealny dla siebie. A nawet kilka, tak, aby kurtka wpisywała się w indywidualny styl i okoliczności!

Wybierając się na siłownię czy wieczorny jogging – przyda ci się kurtka sportowa! Model pikowany lub gładki, dający poczucie komfortu. W casualowym klimacie, na uczelnię, do pracy – sprawdzi się dłuższa, ponadczasowa kurtka parka! Możesz włożyć ją zarówno do jeansów i bluzy, jak i do stylizacji bardziej eleganckiej, w której pierwsze skrzypce grają spodnie chino! Bez solidnego, chroniącego przed zimnem kaptura – nie obejdzie się żadna kurtka zimowa! Sklep Denley.pl z odzieżą męską posiada w swojej ofercie setki interesujących modeli! Zainspiruj się i znajdź idealną kurtkę hoodie dla siebie!

Denley.pl
kurtka hoodie
Sportowy model – kurka hoodie. Denley.pl
kurtka hoodie
Zimowa kurtka z kapturem. Denley.pl
kurtka hoodie
Ponadczasowa kurtka parka. Denley.pl

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel