Przewodnik po kurtkach męskich: blouse jacket!

2019-03-06
Przewodnik po kurtkach męskich: blouse jacket!

Okres przejściowy, a co z tym idzie – nieprzewidywalna pogoda to wystarczające powody, aby skupić się na przemyślanym wyborze wiosennej kurtki. Choć rześkie ranki mogą zwiastować słoneczne dni, to jednak możesz być zaskoczony falami chłodnego powietrza lub deszczem. 

Właśnie dlatego, na czas jaki przypada pomiędzy kończącą się ponurą zimą, a zieloną i energetyczną wiosną, potrzebujesz kurtki, która rozwiąże twoje problemy. Ochroni przed wiatrem i ewentualnymi opadami. Sprawdzi się też w znacznie bardziej pogodne dni. W zależności od stylu ubierania jaki preferujesz – możesz postawić na jedną z kurtek bluzowych – blouse jacket (lub blouson jacket).

Blouse jacket!

Kurtka ta wyróżnia się po prostu bluzowym fasonem. Najważniejsza jej cecha to charakterystyczny ściągacz w talii, który sprawia, że wiatr nie dostaje się pod warstwę wierzchnią stylizacji. Niektóre kurtki bluzowe mają kaptur, który jak wiadomo – również pełni funkcje ochronne.

Blouse jacket (blouson jacket) to uniwersalny model kurtki, którego początków upatruje się w kurtkach bomberkach, projektowanych niegdyś dla pilotów bombowców armii amerykańskiej, a także… w amerykańskich bluzach policyjnych, które były swego czasu noszone przez funkcjonariuszy niektórych departamentów w Stanach Zjednoczonych i nie tylko. Co ciekawe, mainstream pokochał tego typu modele między innymi dzięki modzie ulicy i hip-hopowcom, którzy do tamtej grupy społecznej – stali raczej w opozycji

Do kurtek bluzowych zaliczamy więc m. in. bomberki, kurtki college, harringtonki (przeczytaj też: „Przewodnik po kurtkach męskich: kurtka Harrington”), niektóre kurtki pilotki, męskie kurtki sportowe, praktyczne wiatrówki. Wszystkie te modele, które designem wpisują się w styl swobodny i w casual, a wyróżnia je wspomniany ściągacz w pasie.

blouse jacket, kurtki bluzowe

blouse jacket

kurtka pilotka męska

czerwona kurtka męska

kurtka bluzowa

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel