Przewodnik po kurtkach męskich: bestsellerowa budrysówka!

2017-08-16
Przewodnik po kurtkach męskich: bestsellerowa budrysówka!
Top of the top. Ponadczasowa kurtka budrysówka w kolorze khaki_Denley.pl

A to wszystko w ramach sytuacji, w której znajdujemy się u progu jesieni i będziemy stawać przed odwiecznym dylematem: jaką kurtkę wybrać na jesień i zimę? Mam nadzieję, że dzięki „Przewodnikowi po kurtkach męskich” – nie będziecie mieć z tym najmniejszego problemu i znajdziecie modele idealnie współgrające ze stylem.

Kurtka budrysówka, zwana jest na Wyspach jako „duffe coat”. Choć wypromował ją Miś Paddington, to zadebiutowała ona w Brytyjskiej Marynarce Wojennej podczas I Wojny Światowej. A że nosi się ją do dziś… – śmiało można uznać ten model za ponadczasowy i niekwestionowany bestseller.

Co to może oznaczać dla Ciebie? Musisz pamiętać, że do kanonu uniwersalnych ubrań nie wpada się tak łatwo, dlatego jeśli jakiś ciuch może poszczycić się taką pozycją – to naprawdę warto mieć go w swojej szafie, a z całą pewnością posłuży wiele lat.

Budrysówkę poznasz po charakterystycznym zapięciu na drewniane kołki. Dziś są one wyróżniającym ten model elementem, ale na kurtce znalazły się ze względu na funkcjonalność. Taki rodzaj zapięcia miał ułatwiać ludziom morza sprawne zapinanie i rozpianie kurtki w grubych rękawicach, w trudnych warunkach na pokładach statków pływających po Morzu Atlantyckim i Północnym, gdzie było zimno, wietrznie i mokro.

A jak kurtka budrysówka nosi się współcześnie? 

Płaszcz męski zapinany na kołki_Denley.pl

Jest to model luźny i nieformalny i świetnie sprawdza się w modzie miejskiej oraz casualu. Taką kurtkę śmiało można nosić na co dzień, szczególnie, że najczęściej ma klasyczny kolor. Budrysówki spotykamy zwykle w kolorze beżowym, khaki lub czarnym. Jako kurtki cechuje je obszerność, praktyczność i komfort noszenia.

Prawdziwe zmarzluchy – zamiast kurtki mogą szukać idealnej budrysówki w ofercie męskich płaszczy. Kołnierz w formie stójki i obszerny kaptur pozwalają naprawdę się opatulić.

Budrysówka świetnie wygląda w zestawieniu z koszulą flanelową w kratę i swetrem, ale też ze sportową marynarką. Można ją nosić do jeansów, sztruksów i spodni chino. Z racji swojego pochodzenia – doskonale pasuje do wszelkiego rodzaju ubrań militarnych.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel