Przegląd koszul: koszula Aloha!

2020-07-20
Przegląd koszul: koszula Aloha!

Wakacyjny czas to doskonały moment, aby w naszej blogowej serii „Przegląd koszul” skupić się na typowo letnich klimatach! Na tapecie zatem – koszula Aloha! Skąd się wzięła? Kiedy nosić? Do czego pasuje? Podpowiadamy!

Hawajska koszula – niech żyje wolność! 

hawajska koszula alohaPowstała w latach 30-tych ubiegłego wieku i od tej pory jej byt na modowej scenie przebiega burzliwie. Ma wzloty i upadki, czasem znika, by wrócić z hukiem. Choć w niektórych częściach świata traktuje się ten model z lekkim przymrużeniem oka, to jednak trzeba sobie powiedzieć jasno! Nie ma drugiej takiej koszuli, która wyzwala! Mówi się, że to „kwiecisty środkowy palec” dla stylu korpo i całych rzeszy ludzi śmiagających pod krawatami. Dlatego, nie da się o niej zapomnieć!

Hodowcy brzuszków piwnych i mistrzowie grillowania… Faceci, którzy śpiewają pod prysznicem, a hawajska koszula to dla nich namacalny odpowiednik pełnego dystansu podejścia. Luzacy na wszystkich plażach świata, modowi rebelianci… koszula Aloha to ich nieodzowny atrybut!

Czym wyróżnia się koszula Aloha? 

Cóż… tego kultowego modelu nie da się zamknąć w sztywnych ramach, więc i jej opis może brzmieć nieco enigmatycznie. Hawajska koszula to najogólniej rzecz biorąc męska koszula z krótkim rękawem i z kołnierzykiem, wzbogacona kolorowym, zazwyczaj kwiatowym nadrukiem. Floralne, tropikalne printy są tu bardzo charakterystyczne! Jeśli chodzi o krój – powinien on być luźny (choć współcześnie nie jest to obligatoryjne), tak samo jak luźne jest podejście do życia osób, które decydują się ją nosić.

Jak nosić hawajską koszulę?

Najpewniej w nieformalnych okolicznościach Wprawdzie ma ona swój urok, ale jest wywrotowcem. Ten kolorowy klasyk najlepiej sprawdza się latem, np. w połączeniu z białymi spodniami (to mogą być jeansy lub materiałowe), nieco zdezelowanym paskiem retro ze skóry i z trampkami.

Do szortów męskich (białe, safari, khaki), które w połączeniu z T-shirtem są idealne, ale nieco nudne – również można włożyć przełamującą konwencję kolorową koszulę Aloha. Sprawdź koszule męskie z krótkim rękawem.

W wydaniu nieco mniej wakacyjnym i plażowym – postaw na wzorzysty model z tropikalnym pritnem, w stonowanych kolorach, a jednocześnie kontrastujący (biel / granat). Np. taka granatowa koszula slim-fit może prezentować się wyraziście i całkiem stylowo! Czy to w połączeniu z białymi spodniami czy też z granatowymi szortami.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel