Poznaj najważniejszy trik modowy wiosny 2017!

2020-01-27
Poznaj najważniejszy trik modowy wiosny 2017!

Tym bardziej warto docenić opcje, które można uwzględniać w wiosennych stylizacjach – nie tylko ze względu na nasze upodobania, ale też najpopularniejsze trendy! Zapominamy o wyglądzie skrojonym pod linijkę, sweterkach dopasowanych do spodni, których zestawienie tworzy wizerunkową linię prostą. Na topie jest asymetria, szaleństwo, swoboda, naturalność, beztroska i łamanie schematów, a najważniejszy trik modowy to warstwowanie!

Wbrew pozorom, ubieranie warstwowe to rozwiązanie, które stosuje się nie tylko zimą, gdy komfort przynosi nam zakładanie odzieży na tzw. cebulkę. O ile nie ma upałów – taki styl sprawdza się o każdej porze roku. Warstwowanie to nic innego jak sztuka łączenia ubrań w taki sposób, by wyglądać estetycznie przy jednoczesnym sprawieniu sobie komfortu noszenia ubrań.

Dzięki dobremu zrozumieniu tematu i organizacji można wykorzystać potencjał swojego stroju – wyglądać dobrze w każdej sytuacji, zaskakującej nas w różnych porach dnia, z zapewnieniem sobie maksymalnej wygody i poczucia pewności siebie, dzięki odpowiedniemu dostosowaniu garderoby do okoliczności. Można to właściwie opisać w dwóch słowach: praktyczność i styl!

Zalety ubierania warstwowego:

  • Inteligentne układanie poszczególnych stylizacji, pozwala na zapewnienie sobie dobrego wyglądu w szerokim zakresie temperatur – jest to bardzo istotne szczególnie w okresie przejściowym, gdy rano wychodząc z domu na zewnątrz jest 5 stopni Celcjusza, a o 15:00 – 24 stopnie…
  • W sytuacji,  w której złapie Cię wiosenny deszcz, a jest to o tej porze roku klasyczne zjawisko – wilgoci nie uda się przeniknąć przez wszystkie warstwy ubrań,
  • Kilka warstw odzieży sprawia, że Twój look cechuje różnorodność. Nie wieje od Ciebie nudą.
  • Możesz wykorzystać modowy potencjał kolorów. Nakładając na siebie jedynie koszulę i kurtkę – masz mało opcji. Dołączając do tego kolejną warstwę z innej palety barw – możesz zabłysnąć niebanalnym wizerunkiem. Wiesz już jak łączyć kolory – możesz używać color blockingu, muszą one też ze sobą współgrać. Jeśli z kolei łączysz wzory i faktury – pamiętaj, że zaczynasz od najsłabszego, a kończysz na najsilniejszym motywie.
  • Dynamiczny wygląd to coś, co wiosną świetnie podkreśli Twój indywidualny styl. Masz mnóstwo możliwości nawet wtedy, gdy stawiasz na elegancję lub casual. Możesz wykorzystać apaszki, poszetki, kamizelki, sweterki, marynarki. Uważaj tylko by nie przesadzić i by kolory zawsze ze sobą korespondowały.

Warstwowanie w kulturze streetwaer?

Banalne! Masz tu ogromne pole do popisu i wydobycia ze swojej stylówki tego czegoś – co przyciąga uwagę innych! T-shirty śmiało możesz zakładać na longsleevy, a koszule nosić w stylu, który nasi dziadkowie nazwaliby „na gazetę”. To znaczy, że mogą one swobodnie wysuwać się spod marynarek i luźnych, rozpiętych kurtek np. kultowych bomber jackets. Koszule mogą też wystawać spod cienkich bezrękawników lub sweterków z kołnierzykiem w serek, a flanelowe modele w kratę – lużno możesz przewiązać w pasie, gdy zrobi się na tyle ciepło, że postanowisz wyeksponować modny T-shirt. Takie stylizacje dopełniamy akcesoriami będącymi synonimami streetwearu. Czapeczkami z daszkiem i sneakersami.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel