Podsumowujemy 2017' Top 10 męskich trendów!

2017-12-28
Podsumowujemy 2017' Top 10 męskich trendów!

Topowe męskie trendy 2017′

  1. W 2017 roku, w modzie, bardzo wyraźnie było widać wpływy militarne. W sposób ugruntowany zagościły one w streetwearze i w high fashion. Ubrania powiązane stylem z odzieżą mundurową lub wzorowane na niej w wielu detalach – wprost opanowały ulice miast. Choć nadchodzący rok przyniesie sporo niespodzianek, to jednak moda military raczej nie usunie się w cień, szczególnie, że wśród ubrań o militarnym rodowodzie znajduje się sporo ponadczasowych. Kurtki parki, bomberki, spodnie moro, to pewniaki męskiej garderoby!
  2. Patchworkowe elementy. Chwilowo na topie – raczej nie przebiły się na tyle mocno, by w 2018′ zawojować świat mainstreamu. Choć być może znajdą jeszcze swoją niszę w elementach retro, które będą rządzić w przyszłym roku! Zobaczymy!
  3. Torby zakładane przez ramię, inaczej listonoszki – to był prawdziwy hit roku 2017! Faceci pokochali ich niewielkie wymiary, a jednocześnie funkcjonalność i komfort noszenia. W najbliższym czasie będzie jeszcze bardziej minimalistycznie, bo na czołówkę wychodzą przewieszone przez ramię nerki!
  4. Inspiracje modą koreańską to trend, który zrobił prawdziwą furorę, a na jego rosnącą popularność wpływ miały gwiazdy K-Pop, czyli koreańskiego popu! Wzorzyste koszule, T-shirty z nadrukami i ubrania w stylu college, a więc fundamenty koreańskiego stylu z pewnością zostaną z nami na dłużej
  5. Męskie trendy 2017′ mocno czerpały ze świata sztuki. Nie tylko z muzyki, jak w przypadku K-Popu, ale również z malarstwa, grafiki. Jeśli już jesteśmy przy popie, to trzeba nadmienić, że w mijającym roku panowała wielka moda na ciuchy związane z pop-artem. Styl ten przejawiał się głównie w postaci inspirujących nadruków na T-shirtach czy bluzach, a forma obrazkowa stanowiła naprawdę fajny środek wyrazu z przymrużeniem oka.
  6. Podobnie jak ogromne logotypu na ciuchach, które na razie pozostają w czołówce top of the top.
  7. Minimalistyczne, zupełnie niekrzykliwe rzeczy były równie modne! Szczególnie, że przez nie również przebijała się pewna forma artyzmu. Geometryczne kształty ubrań, ich nieprzypadkowa symetria, minimalizm pełen charakteru i szczególnej energii to nurt tak silny, że na pewno nie wypadnie zbyt szybko z obiegu.
  8. Trudno powiedzieć co będzie dalej z plecakami, ale stanowiły one gadżet must have 2017′. Być może na wiosnę znów nie będzie można się bez nich obyć!?
  9. Tak jak bez wyścigowych kurtek. Kurtka motocyklowa, czyli skórzana bajkerka to pełen symboliki produkt uniwersalny, na który pożądanie wzrosło na jesieni.
  10. Odzież inspirowana sportem, a ściślej ujmując – wygodą, która ma mu towarzyszyć to nurt, który rozkręcił się w mijającym roku i tylko nabiera tempa! Designerzy o tym wiedzą, gwiazdy promują ten styl, a ulica docenia. Wkrótce dowiemy się na jaką skalę rozwinie się to nowe, modowe zjawisko i czy podbije męskie trendy w 2018′, o których więcej będziecie mogli przeczytać już w kolejnym wpisie.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel