Podsumowanie najważniejszych wydarzeń z branży mody

2016-12-19
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń z branży mody

1. Fashion Philosophy Fashion Week Poland w Łodzi
W kwietniu odbył się jeden z najważniejszych eventów polskiej branży modowej – Fashion Week Poland. Impreza miała miejsce w Łodzi, a jej głównym punktem było wręczenie nagrody dla Evy Minge. Projektantka otrzymała statuetkę – Złotego Flaminga – za swój ogromny talent i wkład w rozwój mody. Choć tegoroczna gala odbyła się pod znakiem sensacji i narzekań na organizację, to na wybiegach można było podziwiać modelki prezentujące najnowsze kolekcje wielu słynnych projektantów. A wszystko to w sercu naszego kraju i centrum polskiej mody, którym jest Łódź!

2. IVY PARK od Beyonce
W tym samym miesiącu¸ w którym odbył się Fashion Week Poland, głośno było także o nowej marce odzieżowej, która właśnie wkroczyła na światową scenę w branży modowej. Mowa o IVY PARK, której właścicielką jest Beyonce. Jest to kolekcja ubrań sportowych dla kobiet, która powstała przy współpracy artystki z brytyjską marką Topshop.

3. Paryski tydzień mody
Impreza o światowej randze przez 6 dni zgromadziła największych projektantów mody, którzy zaprezentowali swoje kolekcje modowe. Wśród najsłynniejszych domów mody można było podziwiać m.in.: Diora i Versace, a w pierwszych rzędach na widowni zasiedli Celine Dion, Milla Jovovich czy Naomi Campbell. Natomiast, gwiazdą wybiegów podczas całego tygodnia mody w Paryżu okazała się być Bella Hadid. Show odbyło się w lipcu.

4. Halloweenowe kreacje
Mówiąc o najważniejszych wydarzeniach z branży mody nie można zapomnieć o tegorocznej imprezie zza oceanu z okazji Halloween i niesamowitych przebraniach zagranicznych gwiazd. Już od kilku lat światowe media mówią przede wszystkim o pomysłowych kreacjach niemieckiej top modelki Heidi Klum. Tym razem było nie inaczej – gwiazda przebrała się za… samą siebie! W tym celu zatrudniła do pomocy 5 modelek, które wyglądały tak samo jak Heidi, miały nawet maski na twarzach. Dużą pomysłowością wykazała się również Kylie Jenner, która przebrała się za Christinę Aguilerę i do złudzenia przypominała piosenkarkę. Choć halloweenowe kreacje raczej nie przenoszą się do codziennych stylizacji, to cały świat mody mówił głośno o tych najlepszych propozycjach w wykonaniu największych sław.

5. Pokaz Victoria’s Secret w Paryżu
W listopadzie odbyła się jedna z najgłośniejszych imprez w świecie mody – pokaz Victoria’s Secret. Tym razem show miało miejsce w Paryżu, a na wybiegu królowały m.in. Kendall Jenner i Bella Hadid. Wydarzenia, które są związane z tą marką bieliźnianą ściągają na widownię nie tylko ludzi ze świata mody, ale też artystów z show-biznesu. Tym razem, udział w evencie wzięli m.in.: Lenny Kravitz, Soko, Lady Gaga, Bruno Mars i The Weekend, a Aniołki Victoria’s Secret jak zawsze zachwycały.

6. Rita Ora dla marki Adidas
Ciekawym wydarzeniem, o którym sporo się mówiło była druga odsłona jesienno-zimowej kolekcji Adidas Originals by Rita Ora. Ta brytyjska wokalistka, która uważana jest za ikonę stylu już od dwóch lat inspiruje swoimi szalonymi pomysłami kultową markę – Adidas Originals. Tym, co wyróżnia kolekcję są kolory, zwierzęce motywy, unikalne fasony i hasło: „Banned from normal”. Druga odsłona kolekcji jest kontynuacją pierwszej części, która pojawiła się we wrześniu.

7. Kolor 2017 roku wg Pantone – wybrany!
Na sam koniec warto wspomnieć o tym, co nas czeka w przyszłym roku w świecie mody, a o czym zadecydowano już teraz. Jak co roku (od 1999r.) Instytut Pantone ogłosił kolorystyczny motyw przewodni na nadchodzące 12 miesięcy. Tym razem jest to kolor zielony! Można się więc spodziewać, że w branży odzieżowej będą dominować kolekcje w odcieniach zieleni. To istotna wskazówka dla każdego, komu zależy na najmodniejszym wyglądzie.
Więcej nowinek ze świata mody i inspirujących porad znajdziesz na stronie.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
pixel