Piżama party dla dzieci! Jak zorganizować?

2019-02-12
Piżama party dla dzieci! Jak zorganizować?

Na fali amerykańskich filmów – piżama party dla dzieci to coraz częściej spotykana forma rozrywki dla najmłodszych. 

I właściwie nie ma w tym nic dziwnego, że tego typu impreza dla dzieciaków jest dla nich czymś super fajnym, porównywanym z przyjęciem urodzinowym. Bo który z nich nie chciałby pójść spać nieco później niż zwykle? To bardzo ekscytujące! Jeśli do tego, na wieczór zapewnimy dziecku towarzystwo najlepszych przyjaciół – będzie bardzo szczęśliwe. A snucie się po domu w piżamkach, grubych skarpetkach, podjadanie łakoci, popijanie kakao i oglądanie bajek – tylko dopełnią tę radość!

Jak zorganizować piżama party dla dzieci?

piżama party dla dzieci
Piżama party dla dzieci to impreza, którą organizuje się dla 8-14 latków.

DEKORACJE.

Przede wszystkim należy zbudować odpowiednią atmosferę. Warto zadbać o mnóstwo poduszek , miękkie kocyki i pluszaki, w które można się wtulić. Im więcej, tym lepiej. Dzieci będą mogły się w nich kotłować, tarzać, urządzić sobie bitwę na poduszki i odpocząć. Efektownie będzie wyglądać tipi lub baldachim i przyjemne oświetlenie. Przydadzą się lampki (można wykorzystać np. świąteczne gwiazdki) i latarki. Ma być miękko, urokliwie, miło.

GADŻETY.

Podczas piżama party dla dzieci przydadzą się oczywiście piżamki, ale równie dobrze dzieci będą czuły się, gdy założą legginsy, T-shirty i wygodne bluzy. Szczególnie jeśli impreza ma odbyć się późnym popołudniem, a później dzieci rozejdą się do domów. Bo i taki może być scenariusz. Przydadzą się też szlafroki i opaski na oczy.

Jeśli uczestniczki przyjęcia to dziewczynki – sprawdzą się kolorowe papiloty, wałki i lakiery do paznokci, którymi wyjątkowo będzie można je ozdobić. Dziewczynki ucieszą się z takiego mini spa! Chłopcy chętnie spędzą czas przy grach planszowych i na zabawach, dlatego należy zadbać o program imprezy.

JEDZENIE.

Piżama party to zabawa, która nierozerwalna jest z oglądaniem bajek i filmów. A jak nocne kino, to oczywiście – popcorn. Można przygotować również inne przekąski, jak wafle ryżowe, słone paluszki, kolorowe kanapki. I obowiązkowo – kakao! Dodatkowo do picia można zaserwować wodę i soki.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel