Piercing. Czy to dla Ciebie?

2017-09-20
Piercing. Czy to dla Ciebie?

Body piercing sięga czasów starożytnych. W wielu cywilizacjach był on elementem obrzędów i tradycji. Wzmianek na ten temat można szukać zarówno w czasach Faraonów, w historii Majów i Azteków, jak i w kulturze chrześcijańskiej. Choć kolczyki kojarzą się bardziej z kobietami, to tak naprawdę stanowiły one dawniej symbol męskiego statusu. W czasach wiktoriańskich pełniły też formę funkcjonalną. Np. członkowie rodziny królewskiej i arystokraci – kolczykowali genitalia, a dzięki „haczykowi” mocowali przyrodzenie do modnych wówczas obcisłych spodni – unikając niezręcznych sytuacji Dziś piercing jest formą ozdabiania ciała, a przekłucia wykonuje się głównie dla walorów estetycznych. Również manifestacja i przynależność do subkultur (np. punk) zeszła na dalszy plan. Body piercing jest dla osób, które lubią ekstrawagancję i wyróżnianie się z tłumu.

Kolczyk u faceta. Czy piercing jest dla Ciebie?

Jeśli chodzi o miejsca, które kolczykują sobie mężczyźni to prym wiedzie ucho. Dalej jest nos i okolice ust np. wargi albo wędzidełko. Dość popularny jest też kolczyk w języku, a kobietom podoba się u mężczyzn kolczyk na łuku brwiowym, który uchodzi za najbardziej męski i seksowny.

Piercing to też atrybut gwiazd. Połyskujące kolczyki w uszach nosi choćby jeden z najsłynniejszych piłkarzy świata – Cristiano Ronaldo, podkreślając tym samym swój indywidualizm, ale i kultywując ważne dla niego wartości. Często materiały, z których zrobiona jest biżuteria futbolisty – pochodzą z nieprzypadkowych miejsc i niosą w sobie jakiś ładunek emocjonalny czy historyczny (np. jego słynne czarne diamenty). Z kolei Polski lekkoatleta Paweł Fajdek – najmłodszy mistrz świata w rzucie młotem – nosi kolczyki nie tylko w uszach, ale i na języku. Tym samym sportowcy Ci obalają mit, że tego typu ozdoby są bardziej kobiece niż męskie. Nic bardziej mylnego. Piercing może zrobić sobie każdy, kto ma na to ochotę i nie ma w tym nic niezwykłego.

Jeśli podoba Ci się ta forma wyróżniania ciała, ale zastawiasz się czy jest dla Ciebie – odpowiedz sobie na pytanie – czy będzie Ci pasować? Bo jeśli Twoim uniformem jest np. garnitur i każdego dnia odbywasz jakieś ważne biznesowe spotkania – to niekoniecznie. Za to jeżeli bliżej Ci do stylu streetwear, nosisz ciuchy w luźnym klimacie, a Twoim atrybutem jest skórzana kurtka i jeansy – to zapewne piercing tylko doda sznytu Twojemu wyglądowi.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel