PRZYCZAJONY JAK PREPPERS!

2020-01-28
PRZYCZAJONY JAK PREPPERS!

To prawdopodobnie nie wiesz jeszcze kim jest preppers!? W Stanach Zjednoczonych jest ich kilka milionów, a w Polsce co najmniej kilkanaście tysięcy. Od kryzysu ekonomicznego po wojnę atomową! Oni są gotowi dosłownie na wszystko.

Preppers – kim jest? Kim oni są?
preppers
Moda w stylu „preppers”.

Bezszelestni, zorientowani na efekt. Nie będą zaskoczeni żadną ewentualną sytuacją ekstremalną. Często mieszkają w zorganizowanych społecznościach mając pod ręką, a raczej pod ziemią swego gospodarstwa i okolic, kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy litrów wody w zapasie. Do tego słoiki z żywnością, z 25-letnią datą przydatności do spożycia. I jeszcze ze dwa tysiące siekier na stanie, czasem miecze wykute we własnej kuźni, kapsy do uzdatniania wody pod pazuchą i pokaźny zapas paliwa w bagażniku na wypadek ewakuacji.

To oczywiście w razie ekstremalnej draki, która może, ale nie musi się wydarzyć. Ale każdy preppers jest gotowy do działania właściwie w każdej nieprzewidzianej sytuacji. Ma nie tylko militarną kurtkę i spodnie bojówki! Ma wiedzę o tym – jak przetrwać!

Jeśli kiedyś, niespodziewanie zaskoczą Cię okoliczności, a u Twojego lewego boku, zamiast filmowego superbohatera pojawi się facet z leathermanem, hakiem alpinistycznym czy liną – możesz być pewien, że właśnie spotkałeś prawdziwego fana prepperingu.

Nie jest łatwo zostać preppersem. To stan umysłu i zaangażowanie w sprawę. Tutaj liczy się wszechstronne przygotowanie materialne, kondycyjne i umiejętności.
Można jednak spróbować poczuć się jak on, przemierzając miejską dżunglę. Ciuchy w militarnym stylu pomogą Ci odpowiednio się zakamuflować, przyczaić i wkroczyć do akcji, w której trzeba będzie uratować jakąś księżniczkę.

[adrotate banner=”3″]

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel