Olimpiada w Pjongczang 2018: garść niezbędnej wiedzy!

2018-02-07
Olimpiada w Pjongczang 2018: garść niezbędnej wiedzy!

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, odbędą się w dniach 9-25 lutego 2018. Choć specjaliści przepowiadają, że Polacy nie osiągną jakiś spektakularnych sukcesów w tych zawodach, to jednak Olimpiada Zimowa jest jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń tego roku (bo mimo wszystko nadchodzący Mundial wywoła chyba większe emocje) i warto śledzić poczynania światowej klasy zawodników.

Olimpiada 2018 – krótki przewodnik kibica!
  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie zostaną rozegrane po raz 23! Tym razem gospodarzem będzie Korea Południowa.
  • W piętnastu dyscyplinach sportowych, będziemy mogli obserwować aż 102 konkurencje. Wśród nich skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie i dowolne, łyżwiarstwo szybkie i figurowe, saneczkarstwo, hokej na lodzie i inne,
  • To co interesuje nas najbardziej – to oczywiście szanse medalowe. Mimo prognoz – to nie jest tak, że Polacy są bez szans na medal. Wszyscy czekamy na wyczyny naszych skoczków narciarskich. Kamil Stoch, na normalnej i dużej skoczni – będzie bronił dwóch złotych krążków z Soczi, a i cała drużyna ma ogromne pole do popisu i zwycięstwo w zasięgu! Czarnym koniem może okazać się również Dawid Kubacki. Skoczek już na treningu 7.02 pokazał na co go stać! Choć konkurencja jest mocna, to podium bez walki nie odda też z pewnością nasza multimedalistka – Justyna Kowalczyk, która do celu pobiegnie co sił! A w pozostałych dyscyplinach – cóż… Liczmy na pozytywne zaskoczenie!
  • Trochę trudności może sprawić polskim kibicom śledzenie poczynań zawodników w poszczególnych dyscyplinach. A to wszystko przez różnicę godzin w strefach czasowych. Nie wiadomo co gorsze – czy konkurencje rozgrywane po nocach, czy w naszych godzinach przedpołudniowych, kiedy zwykle jesteśmy w pracy, szkole, na uczelni… Na szczęście najbardziej nas interesujące konkursy indywidualne skoczków – odbędą się w soboty (Start: 13:35), a tylko konkurs drużynowy w poniedziałek, ale też o 13:30, więc ci, którzy będą chcieli to zobaczyć – z pewnością „ukradną” trochę czasu, by pokibicować naszym.
  • Wielogodzinne transmisje telewizyjne będą nadawane przez TVP i stację Eurosport. W piętnastu dyscyplinach sportowych, będziemy mogli obserwować aż 102 konkurencje. Na emocjonujące śledzenie zmagań sportowców najwyższej klasy – polecamy wygodne, sportowe stylówki.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel