Odzież do gry w tenisa! Co ubrać na kort?

2020-07-03
Odzież do gry w tenisa! Co ubrać na kort?

Tenis ziemny uchodzi za sport elitarny i choć mówi się, że jego historia pisała się na „trawiastych kortach Wimbledonu”, to jednak jej początki sięgają dalej! Tak jak historia, tak i odzież do gry w tenisa ewoluowała na przestrzeni kolejnych stuleci. Ale od początku…

Przeczytaj też tekst „Koszulka Polo! Skąd się wzięła? Z czym ją nosić?”

Koszulka polo – najlepszy wybór na kort! Denley.pl

Historia tenisa w pigułce.

Pierwsze wzmianki odnośnie tego sportu dotyczyły „gry dłonią” i pojawiły się już w XIV wieku. Ta osobliwa dyscyplina szybko zyskiwała na popularności i uprawiano ją na dworze Ludwika XIV. Dlatego przypisuje się tenisowi rodowód francuski.

Piłeczkę zaczęto odbijać drewnianymi rakietami, a współczesną grę w tenisa opatentował, w 1874 roku, angielski major W. C. Wingfield. Kształt boiska zmieniał się, podobnie jak rakiety do tenisa i piłki. Drewniane rakietki zostały zastąpione metalowymi, a gumowa piłeczka powleczona flanelą wykonana jest dziś z kauczuku i pokryta mieszaniną z filcu i sztucznego włókna. Dziś tenis ziemny dostępny jest dla każdego i warto spróbować swoich sił w tym sporcie!

odzież do gry w tenisaOdzież do gry w tenisa!

Jeśli zdecydujesz się na naukę gry w tenisa… to będzie świetna decyzja!

Zasady gry są stosunkowo proste, a podstaw nauczysz się z instruktorem lub z kimś znajomym, kto jest bardziej zaawansowany Oprócz ubrania i obuwia – bardzo ważny jest dobór rakiety, dlatego warto skorzystać na początek z wypożyczalni przy profesjonalnym klubie sportowym, gdzie sprzęt zostanie dobrany do twoich warunków i preferencji, a następnie, w sklepie, skorzystać z fachowej porady sprzedawcy!

Nauka gry w tenisa i regularne treningi wymagają również odpowiedniego ubioru. Strój na kort, nawet jeśli jesteś amatorem, zapewni ci profesjonalny wygląd. Akurat w tenisie obowiązuje dress code. Ale outfit sportowy to jedno, a wygoda to drugie. Bo przede wszystkim, w swoim ubraniu sportowym, musisz czuć się komfortowo. To z kolei zapewni ci lepszy, bardziej efektywny trening!

Co ubrać na kort?

Potrzebne ci będą: 

  • Koszulka polo – klasyczna, stylowa lub nowoczesna koszulka treningowa wykonana z tkanin syntetycznych, odprowadzających wilgoć, podobnie jak ponadczasowe modele bawełniane.
  • Spodenki tenisowe z dość luźnymi nogawkami, gwarantującymi swobodę ruchów, a także usprawniające przepływ powietrza. Dobrze, aby takie spodenki sportowe miały regulowany pas, a nawet kieszenie, w których zmieszczą się zapasowe piłeczki tenisowe. Choć nie są to cechy obligatoryjne. Liczy się luz i swoboda.
  • Skarpetki – wspierające „oddychalność”, a więc najlepiej bawełniane. Zapewniające higienę i sprawiające, że stopa nie ślizga się w bucie, nie powstają otarcia.
  • Wygodne i solidne buty sportowe – stabilne, amortyzujące wstrząsy, dopasowane do nawierzchni.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel