Najlepszy wybór modowy na okres przejściowy - kurtka husky

2017-08-08
Najlepszy wybór modowy na okres przejściowy - kurtka husky

Zwykle jednak oprócz okoliczności (przejażdżka paryskim metrem, dzień w szkole czy na uczelni, randka, wieczorny wypad z kumplami, imieniny babci Krysi) decyduje pogoda. Większość z nas, zanim wyjdzie z domu – zerka przez okno, a przynajmniej na aplikację w telefonie – oceniając sytuację pogodową na najbliższy dzień czy godziny i dopiero wtedy ostatecznie decyduje o tym – co na siebie włożyć.

Ale do czego dążę? Do tego, że przed nami najtrudniejszy moment w modzie i trzeba się na to przygotować. Czas między zimą a wiosną, w którym aura będzie niepewna, zmienna i kapryśna niczym kobieta bez stałego dostępu do czekolady. Nadchodzi okres przejściowy! Czas, w którym nie zawsze wiadomo czy się jeszcze ubierać czy już rozbierać. Wiadomo jednak, że w przeciwieństwie do przełomu jesieni i zimy – teraz dążymy do pozbywania się kolejnych warstw ubrań. Trzeba jednak uważać by nie przeholować i by zbyt szybko nie wyskoczyć w katance, tak jak uważamy by w aucie nie zmienić zbyt szybko opon na letnie. Grozi poślizgiem

DSC06212
Kurtka przejściowa z oferty Denley.pl. Model stylizowany na kurtkę husky.

Warto wiedzieć, że najważniejszym elementem odzieży w sezonie przejściowym jest odpowiednia kurtka, która zadowoli Cię zarówno w kwestii stylu jak i funkcjonalności. Najlepiej wybrać taką, która sprawdzi się w sytuacji, gdy będzie naprawdę chłodno i gdy założysz ją na gruby sweter, jak i w cieplejsze dni – na casualową koszulę. Taką, w której możesz wyruszyć w podróż, wyskoczyć na miasto jak również na ryby!

Podpowiem Ci! Idealnym wyborem będzie męska kurtka husky, łącząca w sobie najlepsze cechy płaszcza i wiatrówki. Niekwestionowany wzorzec kurtki myśliwskiej i nieodzowny element wielkomiejskiego stylu.

Jej pierwowzór powstał dzięki amerykańskiemu pułkownikowi, który projektował odzież militarną, a na emeryturze osiedlił się na angielskiej wsi. Pikowana kurtka husky spod ręki Sir Stephena Guylasa, stworzona na bazie kamizelki, a nazwana imieniem ulubionej rasy psa pułkownika – finalnie stała się hitem wśród brytyjskich monarchów. W latach 80-tych, ten lekki. komfortowy i wygodny model, chroniący przed wiatrem i chłodem spopularyzowały gwiazdy sportu. Dziś kurtka husky jest wizytówką dobrego smaku w modzie i nieprawdopodobnej funkcjonalności. Naprawdę – niewiele ubrań może pochwalić się taką użytecznością jak kurtka husky – model dla prawdziwego faceta. Łowcy, który lubi polować zarówno na łonie natury jak i w miejskiej dżungli. Każdy mężczyzna doceni jej walory!

Pikowana kurtka nylonowa na zatrzaski to jedno z najbardziej klasycznych okryć wierzchnich. Nigdy nie wychodzi z mody i zdecydowanie można ją nazwać modelem ponadczasowym albo ikoną stylu. Jest lekka, ciepła i stylowa. Świetna inwestycja, która posłuży Ci podczas wielu przejściowych sezonów! Warto ją mieć!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel