Na lato uzbrój się w bojówki!

2020-01-27
Na lato uzbrój się w bojówki!

Nie bez znaczenia są tu stereotypy i kojarzenie bojówek z turystą, który zakłada do nich skarpety i sandały, a na głowę kapelusz ze sznurkiem rodem z safari…

pol_pl_Spodnie-meskie-M-SARA-8380-103-ecru-43863_5Takie opinie nie przekonują jednak facetów pewnych swojego stylu, którzy uważają je za niezastąpiony element garderoby! Te spodnie z kieszeniami są wygodne i praktyczne i można je spotkać na wszystkich ulicach świata. To prawdopodobne dzięki swoim cechom charakterystycznym stanowią niekwestionowany, stały element współczesnego streetwearu.

Łyk historii.

Bojówki powstały w 1938 roku dla brytyjskich sił zbrojnych. Już dwa lata później, Amerykanie, wykorzystali pomysł bocznej kieszeni i powiększyli ją. Tak zaprojektowane portki wprowadzili do umundurowania spadochroniarzy zapewniając im łatwy dostęp do amunicji i radia. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i niedługo potem, niemal cała armia amerykańska chodziła w bojówkach.

pol_pl_Spodenki-meskie-ALNWICK-2141-granatowe-43815_2Tak jak wiele innych elementów odzieży – bojówki przeniknęły do cywila i w latach 90-tych moda na nie, rozpowszechniona początkowo przez hip-hopowców, stała się jednym z najsilniejszych nurtów nie tylko ulicy, ale i high fashion. W tym czasie nosili je niemal wszyscy, tyle, że zmieniło się zastosowanie kieszeni bocznych. Służyły raczej do ozdoby niż tak jak dawniej – w celach praktycznych.

Spodnie z kultowymi kieszeniami cargo po bokach nogawek używane są powszechnie zarówno przez siły zbrojne jak i modzie codziennej. Równie popularne co klasyczne bojówki – stały się szorty w militarnym stylu i z charakterystycznymi kieszeniami. Dziś ich look to nie tylko wojskowe kolory ziemi, khaki czy moro. Dostępne w bogatej palecie kolorystycznej, wykonane z różnych materiałów, w licznych wzorach. W wydaniu „short” lub z oddychającej bawełny – są idealne na lato.

Coś mi się wydaje, że jeszcze długo, długo nie skapitulują.

 

[adrotate banner=”39″]

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel