Mucha do garnituru? Nie tylko!

2016-07-18
Mucha do garnituru? Nie tylko!

Tradycyjnie, muszka noszona jest do smokingu (czarna lub bordowa), fraka (wyłącznie biała) i do garnituru lub marynarki, a jej historia sięga XVIII wieku. Choć nie jest wiadomo czy ten specyficznie wiązany kawałek materiału w formie wąskiego paska ma swój początek w krawacie czy też krawat ma swój początek w muszce…

shutterstock_443202271Współcześnie, muchy świetnie akcentują modne garnitury męskie. Dawniej takie zestawienia były zarezerwowane na specjalne okazje. Obecnie gentlemani albo casualowi hipsterzy – wykorzystują ich ogromny potencjał i stale urozmaicają swoje stylizacje o ten drobny, ale nadający sznytu akcent. Warto pamiętać jednak, że jest to elegancki dodatek dla mężczyzn pewnych swojego stylu!

W wydaniu klasycznym (formalnym, wieczorowym) – mucha doskonale sprawdza się wówczas, gdy reszta stroju jest dość konserwatywna. Jednokolorowy garnitur oraz biała lub błękitna koszula są świetną bazą do tego, by wykończyć perfekcyjny look jedwabną muszką, która jest synonimem męskiej klasy i elegancji.

Ale muszkę można też nosić na co dzień w wersji streetwear!

Wówczas można postawić na wzór w kratkę, w grochy lub inny oryginalny motyw. Taki detal, w połączeniu z chinosami lub jeansami, kolorową koszulą i casualową marynarką albo nawet z cardiganem lub swetrem V-neck – z całą pewnością nada wyglądowi ekstrawagancji i wyjątkowego stylu.

Warto tutaj zwrócić uwagę na połączenia – żeby nie przeholować. Wzorzysta mucha + stonowana koszula – i odwrotnie. Jeśli jednak masz wyjątkowe wyczucie mody, potrafisz bawić się deseniami i kolorami – to jest to zasada, którą można czasem złamać, a jedyną granicą jest wyobraźnia!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel