Modowy kalejdoskop! Op-art, czyli geometryczne wzory na ubraniach!

2020-08-20
Modowy kalejdoskop! Op-art, czyli geometryczne wzory na ubraniach!

Śledząc naszego bloga wiecie już, jakie trendy będą dominować w modzie męskiej, w nadchodzących miesiącach. Wśród nich szczególną uwagę będą przykuwać geometryczne wzory na ubraniach! Szczególnie kontrastujące ze sobą zestawienia czerni i bieli – będą „bić po oczach”

geometryczne wzory na ubraniach
Współczesna interpretacja Op-Art’owa. Geometryczne wzory na T-shircie dają wrażenie ruchu i głębi. Denley.pl

Przeczytaj też: „Męskie ubrania. Co będzie modne jesienią 2020?”

A to za sprawą niesamowitego wzornictwa, we współczesnej interpretacji, nawiązującego do wizualizmu. Wizualizm, czyli Op-Art to kierunek w grafice, sztuce użytkowej, w malarstwie i w modzie. W tym sezonie dominować on będzie we wnętrzach, w designie i oczywiście – w stylizacjach męskich! Nietuzinkowe, odważne połączenia kolorów przybierać będą rozmaite, geometryczne formy, dające wrażenie ruchu i głębi. Podobne do tego, gdy obracamy kalejdoskopem!

Sam Op-Art nie jest nowością. Zaczerpnięty z oryginalnych, nowatorskich dzieł sztuki – wprost zawładnął mainstreamem w latach 60′ tych ubiegłego wieku, opanowując swoimi wpływami Wielką Brytanię, a następnie Stany Zjednoczone Ameryki. The London Look, w którym ostre, odważne, modernistyczne, minimalistyczne formy były nie bez znaczenia – na stałe zapisał się w historii mody. A teraz wraca do jej łask z impetem!

ubrania w geometryczne wzory
Linie zaliczają się do Op-Art’u! Koszulka w pasy to subtelne nawiązanie do tego nurtu! Denley.pl

geometryczne wzory na ubraniach! Co nosić? 

ubrania w geometryczne wzory
Męski sweter w geometryczne wzory może przyciągać uwagę! Denley.pl

Monochromatyczne nadruki na ubraniach dające efekt złudzenia optycznego silnie oddziałują na oko! Tutaj chodzi o moc koloru, wspomniany kontrast, przestrzenność (nie mylić z wzorami psychodelicznymi), symetryczność i linearność, które tworzą razem niecodzienną formę.

Ubrania w tym nurcie związanym ze sztuką znajdziecie w naszym sklepie Denley.pl. Wśród nich wzorzyste swetry, a także T-shirty we wzory inspirowane Op-Art’em. Geometria zagościła też na sportowych bluzach, ubraniach funkcjonalnych przeznaczonych do ćwiczeń i na innych elementach modnej odzieży.

Uwaga! Warto pamiętać, żeby zachować pewien balans w stylizacji. Jeżeli zakładasz sweter we wzory – postaw na gładkie spodnie!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel