Mocne uderzenie na wiosnę! Kolorowe chinosy!

2017-04-24
Mocne uderzenie na wiosnę! Kolorowe chinosy!

Jak wiele innych męskich ubrań, które są dziś w kanonie mody – i chinosy mają militarny rodowód. Początkowo nosili je brytyjscy żołnierze służący w Indiach w XIX wieku, dlatego znane są też jako „khakis”. Chodziło o maskujący kolor. Inne armie przyjęły ten rodzaj spodni z otwartymi ramionami, a po II Wojnie Światowej stały się one popularne w Ameryce wśród cywili (przywiezione przez amerykańskich żołnierzy z Filipin). Bardzo szybko, do swoich potrzeb, zaadoptowali je amerykańscy studenci najpopularniejszych uczelni jak Harvard, Princeton, Yale czy Dartmouth, dając wkrótce początek kultowemu i naśladowanemu do dziś stylowi preppy.

Spodnie chinosy – czerwień to jeden z najmodniejszych kolorów tego sezonu!

Co charakteryzuje chinosy?

Są to spodnie w typie eleganckim, jednak poprzez materiał, z których są zrobione – można nazwać je bogami casualu! Zresztą nie ma casualu bez spodni typu chino. Cechują je proste, ale stosunkowo wąskie nogawki (slim – fit), skośne kieszenie z przodu i wpuszczane kieszenie z tyłu. Są wyjątkowo wytrzymałe, a jednocześnie miękkie i komfortowe w noszeniu. Są nie tylko funkcjonalne, ale też praktyczne – jeśli nie masz czasu lub chęci na prasowanie – wystarczy, że po praniu rozwiesisz je odpowiednio, a na pewno unikniesz zagnieceń.

Chinosy są najlepszą inwestycją dla mężczyzn, którzy preferują styl casualowy. Są bardzo uniwersalne i wszechstronne, można stworzyć z nimi mnóstwo niebanalnych stylizacji. Bo co innego można powiedzieć o spodniach, które pasują zarówno do eleganckich butów, jak i slip-on’ów czy materiałowych trampek? To samo z dobraniem do nich tzw. „góry”. Chino fenomenalnie komponują się z koszulą jak i klasycznym, gładkim T-shirtem czy swetrem i sportową marynarką.

Z mocnym uderzeniem chinosy wchodzą w ten sezon! Choć to model spodni, który nigdy nie wypada z trendów i można stale do nich wracać, szczególnie gdy mają pastelowe albo neutralne odcienie jak beżowy, czarny, szary to w sezonie wiosna/lato 2017 mają stać się naprawdę zauważone! Najmodniejsze kolory chinosów to butelkowa zieleń, niebieski, bordowy, czerwony. Odważne, dodające wyglądowi energii i charakteru!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel