Męskie sprawy: sposoby na seksowny zarost

2016-12-27
Męskie sprawy: sposoby na seksowny zarost

Najmodniejsze stylizacje męskiego zarostu
Wśród pomysłów na stylizacje męskiego zarostu pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji. Przede wszystkim, decydując się na zapuszczenie brody czy wąsika trzeba dopasować je do kształtu twarzy, ponieważ nie każdy rodzaj zarostu prezentuje się dobrze u wszystkich panów. Nie można też zapominać o aktualnie panujących trendach, bo przecież każdy chce wyglądać stylowo i atrakcyjnie.

Trzydniowy zarost
To najbardziej klasyczna forma zarostu, która doskonale podkreśla męskie rysy twarzy, dodaje nieco charakteru i pasuje do mężczyzn w każdym wieku. Co ważne – taki zarost nigdy nie przestanie być modny! Jego dużą zaletą jest też wygoda, ponieważ nie wymaga starannej stylizacji i nie wiąże się z długim czasem zapuszczania brody. Wystarczy kilka dni bez maszynki do golenia, aby zobaczyć efekt! A jeśli chcesz wyglądać elegancko i schludnie to zdecyduj się na krótko ostrzyżone włosy, które świetnie pasują do kilkudniowego zarostu.

Hipsterska broda
Lubisz luźny, miejski styl? Nie najlepiej czujesz się w eleganckich, sztywnych ciuchach, a Twoja praca nie polega na spędzaniu całych dni za biurkiem ze stosem dokumentów? Jeśli tak, to hipsterska broda jest idealnym wyborem dla Ciebie! Jest to broda co najmniej średniej długości, która świetnie pasuje do półdługich i długich włosów, modnych samurajskich koczków albo zwykłych splotów na czubku głowy. Wiele kobiet uważa, że tego rodzaju zarost jest uroczy, ale jednocześnie bardzo pociągający.

Zarost podbródkowy
Choć nazwa brzmi dziwnie, to jest to jeden z najpopularniejszych i najstarszych rodzajów zarostu. W tym przypadku broda to jedynie wąski pasek, który otacza twarz – od baków, poprzez dolną część policzków, aż do podbródka. Bardzo często takiej brodzie towarzyszą wąsy, które mogą łączyć się z całym zarostem, albo nie. Co ważne, taki zarost jest zawsze dość krótki, kilkudniowy.

Sposoby pielęgnacji
Żeby męski zarost był naprawdę seksowny, nie wystarczy tylko wpisanie się w aktualne trendy modowe – trzeba też zadbać o odpowiednią pielęgnację i stylizację. Szczególnie, jeśli nie chcesz co kilka dni całkowicie golić brody, żeby, np. ponownie zapuścić trzydniowe owłosienie. Wystarczy, że opanujesz pewne techniki, które pozwolą Ci ciągle utrzymywać wymarzony zarost, który dodatkowo będzie dobrze wyglądał i przyciągał spojrzenia. Pamiętaj więc o:

  1. unikaniu stresu, spaniu i zdrowym odżywianiu, ponieważ o zarost trzeba dbać tak samo, jak o włosy na głowie, a więc dostarczać mu odpowiednich minerałów, witamin i składników odżywczych z pokarmu oraz dbać o zdrowy odpoczynek, ponieważ wtedy organizm, a więc i włosy, regeneruje się;
  2. regularnym wyrównywaniu zarostu, ponieważ pozwoli Ci to mieć brodę o odpowiedniej długości. Przyda się do tego specjalne urządzenie – trymer, którym z łatwością przytniesz zarost. Możesz też korzystać z usług profesjonalnego golibrody albo posługiwać się nożyczkami, ale to już bardziej skomplikowana umiejętność, którą posiadają starzy wyjadacze w dokładnym strzyżeniu bród;
  3. czesaniu, szczególnie dłuższej brody. W ten sposób pobudzane są cebulki włosów do aktywniejszego wzrostu, ale to też sposób na utrzymanie czystego i schludnego zarostu. Za pomocą szczotki lub grzebienia można łatwo pozbyć się różnych zanieczyszczeń z włosów, np. resztek jedzenia;
  4. środkach do pielęgnacji takich, jak: szampon, olejek, balsam i wosk. Przy ich pomocy można nadać brodzie pożądany kształt i cieszyć się lśniącym i zdrowym zarostem. Na sklepowych półkach znajdziesz kosmetyki, które są przeznaczone specjalnie do pielęgnowania zarostu na twarzy, ale z powodzeniem możesz też używać środków do włosów na głowie.

Więcej inspiracji, które dotyczą męskiego zarostu znajdziesz tutaj. Dowiesz się stąd o nowym, oryginalnym trendzie dla brodaczy.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
pixel