Męski zarost! Czy noszenie brody jest teraz modne?

2019-05-26
Męski zarost! Czy noszenie brody jest teraz modne?

Męski zarost uatrakcyjnia faceta! Jednak tylko pod jednym warunkiem! Takim, że jest zadbany! 

Nie ma już takiej zajawki na noszenie zarostu, jak jeszcze miało to miejsce kilka lat temu, gdy furorę robiły hipsterskie, męskie stylizacje na „drwala”, dopełnieniem których była dość bujna broda. Jednak można powiedzieć, że nurt ten okazał się dla współczesnych mężczyzn – przełomowy. Męski zarost przestał być kojarzony ze stylem panów z czasów, w których owszem brody były, ale nieestetyczne! Nagle okazało się, że odpowiednio pielęgnowany męski zarost nie tylko podkreśla indywidualizm mężczyzny, ale też może wyrażać jego osobowość. Swoistą klamrą domyka look, który dany facet kreuje.

Przeczytaj też tekst: „Czy styl na drwala to patent na męskość?”.

Czy noszenie brody jest teraz modne?

Dziś męska broda, na powrót stała się czymś oczywistym. Potwierdza to fakt, że mężczyźni w Polsce, coraz chętniej spędzają czas w tzw. barbershopach. Tam profesjonalni golarze, rzemieślnicy w swoim fachu – strzygą, podcinają i trymują zarosty. Ale to nie wszystko. Barbershop stał się dziś prawdziwym męskim sanktuarium, gdzie obok zabiegów pielęgnacyjnych, mężczyźni w swoim gronie mogą spędzić czas w miejscu o wyjątkowym klimacie, pełnym testosteronu, przy cygarze i szklaneczce whiskey! Śmiało można stwierdzić, że powróciła kultura noszenia zarostu, wraz z całą otoczką dbania o niego. Tak było jeszcze w latach 50-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych i w XIX wieku w Europie. Następnie upadło, by przeżyć swój renesans współcześnie.

To jaki męski zarost teraz się nosi?

Trendy noszenia brody dość dynamicznie się zmieniają, ale każdy posiadacz zarostu musi pamiętać o najważniejszych zasadach. Broda męska musi być zadbana, schludnie utrzymana i regularnie pielęgnowana. Tak w męskich salonach barberingu, jak i na co dzień.

Tak naprawdę modny zarost na twarzy, to niekoniecznie ten, który podąża za trendami. Naprawdę warto wybrać się do profesjonalisty, który w przemyślany sposób nada kierunku niesfornym włosom! Odpowiednio przystrzyże zarost i wydobędzie najlepsze cechy kształtu twarzy, nadając jej tym samym należnej ekspresji.

Kilkudniowy zarost potraktowany trymerem, podkreślający kontury twarzy i wypielęgnowany, podobnie jak dobrze utrzymana broda – może być w stylu współczesnego faceta tak zwaną kropką nad „i”!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixel