Koszula z krótkim rękawem do garnituru, czyli czego nie zakładać na eleganckie okazje

2022-04-24
Koszula z krótkim rękawem do garnituru, czyli czego nie zakładać na eleganckie okazje

Koszule z krótkim rękawem swoje lata świetności mają już dawno za sobą. Jednakże wciąż pojawiają się w męskiej garderobie i przez wielu mężczyzn są bardzo lubiane i chętnie noszone. Skąd taka ich popularność? Czy można je nosić na co dzień, czy na oficjalne okazje? Czy koszula z krótkim rękawem jest elegancka? Jaki krawat do koszuli z krótkim rękawem dobrać? Czy koszula z krótkim rękawem na wesele będzie odpowiednia? Koszula z krótkim rękawem, czy to idealna koszula do garnituru na lato? Wszystkie te i jeszcze więcej pytań zostanie postawionych w poniższym artykule. Przeczytaj, jeśli zastanawiasz się, czy koszule z krótkim rękawem wciąż są w modzie i nie wiesz w jakich stylizacjach najlepiej je nosić.

Czy koszula z krótkim rękawem jest modowym faux-pas?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest prosta, ponieważ zakładając koszule męskie krótki rękaw trzeba być bardzo ostrożnym w komponowaniu stylizacji, gdyż łatwo można przekroczyć granice dobrego smaku. Teoretycznie nie powinno się ich nosić, ale w praktyce są one dozwolone w pewnych specyficznych sytuacjach. Jakich? O tym przeczytasz w kolejnych akapitach. Należy zapamiętać, że koszule z krótkim rękawem powinny być raczej traktowane podobnie jak koszulki polo lub zwyczajne T-shirty. Dlatego też najbezpieczniej jest nosić je w codziennych, casualowych stylówkach i najlepiej latem.

Koszula z krótkim rękawem do garnituru, czyli czego na pewno się łączyć?

Jeśli zastanawiasz się: koszula do garnituru długi czy krótki rękaw, to odpowiedź może być tylko jedna – tylko i wyłącznie długi. Nigdy nie zakładaj koszuli z krótkim rękawem do garnituru ani pod marynarkę, gdyż możesz narazić się na śmieszność. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mężczyzni zakładali tego typu koszule do garnituru na przykład na wesela i to nie tylko te odbywające się latem, ale każde. Absolutnie nie powinno się tego robić. Jeśli wiesz, że na weselach lubisz się dobrze bawić, będziesz tańczył, męczył się i pocił, wówczas sięgnij po koszulę z długim rękawem z możliwością podpięcia rękawów tak, aby miały one długość nieco za łokieć. Pamiętaj także, aby zawsze wybierać koszule z naturalnych tkanin, w ten sposób ograniczysz, a może nawet wyeliminujesz możliwość nieprzyjemnego pocenia się podczas tańców i świetnej, weselnej zabawy.

Kiedy można założyć koszulę z krótkim rękawem?

Gdy wiesz już, że garnitur i koszula z krótkim rękawem to nie jest najlepsze połączenie, zapewne zastanawiasz się w jakich sytuacjach i do jakich stylówek możesz je nosić. Wiesz już także, że dobrym pomysłem nie jest koszula z krótkim rękawem do marynarki, ale może być niezłym do na przykład rozpinanej bluzy lub swetra albo kardiganu. W takiej stylizacji w połączeniu z jeansami albo joggerami możesz wybrać się na grilla albo wieczorne spotkanie ze znajomymi nad rzeką. Ciekawa koszula z krótkim rękawem sprawdzi się w obu tych sytuacjach idealnie.

Jaką koszulę wybrać na formalne okazje?

Co jest najlepszą alternatywą dla koszuli z krótkim rękawem na specjalne okazje w letnie i ciepłe wiosenne dni? Na pewno świetnym pomysłem będzie koszula z długim rękawem z możliwością podpięcia rękawów. Wybierz taką wykonaną z naturalnych materiałów, stuprocentowej bawełny albo lnu, który latem sprawdzi się doskonale. Będzie przewiewna i miła dla Twojej skóry, na pewno się w niej nie spocisz i nie będziesz się męczył.

Koszule męskie Biala-koszula-meska-z-dlugim-rekawem-Bolf Granatowa-koszula-meska-z-dlugim-rekawem-Bolf Koszula-meska-z-dlugim-rekawem-blekitna-Bolf
Koszule męskie Koszula-meska-elegancka-z-dlugim-rekawem-chabrowa-Bolf Koszula-meska-elegancka-z-dlugim-rekawem-bordowa-Bolf Czerwona-koszula-meska-elegancka-z-dlugim-rekawem-Bolf

Koszula z krótkim rękawem a eleganckie wyjścia — czy da się to uratować?

Znacznie lepiej jest nie musieć tego ratować, dlatego jeśli czytasz ten artykuł, to zapamiętaj, żeby nigdy, ale absolutnie przenigdy nie zakładać koszuli z krótkim rękawem na eleganckie wyjścia i oficjalne okazje, czy przyjęcia. Zapamiętaj, że taka koszula może przydać się na nieoficjalne spotkanie z przyjaciółmi, czy rodziną. Sięgaj po nią jednak sporadycznie, aby nie stała się Twoim znakiem rozpoznawczym. Noś ją na zmianę z T-shirtem i koszulką polo. Ważnym jest także, abyś koszule z krótkim rękawem nosił tylko latem, w letnie ciepłe wieczory i dni, nigdy jako podkład po inne elementy garderoby jesienią, czy zimą.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel