Korpo Król, czyli w co się ubrać do pracy?

2017-09-25
Korpo Król, czyli w co się ubrać do pracy?

Inny strój obowiązuje w banku, inny w biurze, inny na spotkaniu z ważnym kontrahentem poza siedzibą przedsiębiorstwa. Każda firma, w której liczy się perfekcyjny wygląd – określa własne, ścisłe reguły obowiązującego dress codu. A czym jest dress code w pracy? To po prostu zasady ubioru służbowego, dopasowane do charakteru danego stanowiska i wizerunku firmy.

Oczywiście, jeśli pracujesz w miejscu, gdzie dress code przemawia jedynie przez garnitur i obowiązują mega sztywne ustalenia co do stroju – nie masz większego wyboru. Twoimi wdziankami na każdy dzień są męskie garnitury i tylko casualowy piątek może uśmierzyć cierpienia związane z regularnym wiązaniem krawata

Czarne chinosy, biała koszulka i sweter z kołnierzykiem w serek. Strój do pracy, w której obowiązuje dress code o średnim stopniu formalności_Denley.pl
W co się ubrać do pracy?
  • Niezależnie od tego, czy na co dzień musisz chodzić w garniturze czy też możesz pozwolić sobie na spodnie chino i swobodną marynarkę – pamiętaj, by dobierać te wszystkie ubrania do własnej sylwetki. To podstawowa zasada dobrego wyglądu i komfortowego samopoczucia! Nie kupuj marynarek za dużych, za długich, za szerokich. Tutaj sprawdź: 5 prostych trików, by wybrać marynarkę. To samo dotyczy spodni garniturowych czy chinosów. Nie mogą być ani za długie, ani za krótkie.
  • Jeśli chodzi o kolory – w pracy nie ma miejsca na ekstrawagancję. Powinny być stonowane! Marynarki ciemne. Koszule jasne np. białe lub błękitne. Liczy się klasyka i prostota.
  • Na Twój wizerunek składa się mnóstwo szczegółów, Dlatego w stylizacji warto pamiętać o dodatkach i ich najważniejszych cechach, które nie zeszpecą Twojego looku, za to nadadzą mu jeszcze więcej profesjonalizmu. Dopasowane do obuwia skarpetki, powinny być na tyle długie, że gdy usiądziesz – nie będzie widać Twoich kostek czy łydek. Koniecznie zakładaj pasek do spodni, dzięki któremu unikniesz efektu niechlujstwa. Powinieneś również zaopatrzyć się w zegarek tarczowy. Tego rodzaju męska biżuteria sygnalizuje (np. klientowi lub szefowi), że jesteś mężczyzną poważnym, terminowym i godnym zaufania.

W stylizacjach do pracy stawiaj na trzymacie się zasad obowiązującego dress codu, czystość, schludność, ale również na własną wygodę. Dzięki temu będziesz czuć się pewnie i jak na Króla Korpo przystało – podbijesz wszystkie rynki!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel