Kochanie, poznaj moich rodziców! Savoir-vivre podczas pierwszego spotkania ze starszyzną.

2019-10-24
Kochanie, poznaj moich rodziców! Savoir-vivre podczas pierwszego spotkania ze starszyzną.

Lekkość bytu, motyle w brzuchu i… twarde lądowanie. Spotykasz się z dziewczyną i prędzej czy później przychodzi ten moment, w którym masz być oficjalnie przedstawiony jej rodzicom!

Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują. A już na pewno takie zaplanowane spotkanie jest lepszą opcją, niż przypadkowe, w niespodziewanych okolicznościach.

rodziców, z rodzicami dziewczyny spotkanie
W co się ubrać na pierwsze spotkanie z rodzicami dziewczyny? W sklepie Denley.pl znajdziesz mnóstwo stylowych inspiracji!

Jak zrobić dobre wrażenie na rodzicach dziewczyny?

 • Przede wszystkim – orientuj się. Przygotuj się wcześniej do tego spotkania, interesuj się rodziną dziewczyny, poznawaj zwyczaje panujące w jej domu, poglądy, zainteresowania. Taka wiedza pozwoli ci na pewien luz w zachowaniu, w jakimś stopniu zniweluje stres. Pozwoli ci też na swobodne dyskutowanie na różne tematy.
 • Stój jest wyrazem szacunku, dlatego ubierz się odpowiednio! Najlepiej w miarę neutralnie, schludnie – stosownie do sytuacji. Jeśli umawiacie się na obiad lub kolację w domu – ubrania w stylu smart casual spiszą się idealnie. To mogą być np. spodnie chinosy, koszula i marynarka. Podartych jeansów i kolorowych trampek raczej unikaj
 • Witając się z gospodarzem, który jako pierwszy powinien wyciągnąć do ciebie rękę – pamiętaj o mocnym, zdecydowanym uścisku dłoni. Rodzicom dziewczyny patrz w oczy! Nie uciekaj wzrokiem!
 • Do rodziców wybranki zwracaj się per Pan/Pani.
 • Savoir – vivre mówi, że przekraczając próg domu – butów nie zdejmujemy. Jednak rodzina w nim mieszkająca – może mieć na ten temat inne zdanie. Zapytaj swoją dziewczynę o zwyczaje panujące w domu jej rodziców.
 • Przedstawianie się! O to powinna zadbać twoja wybranka i przedstawić ci mamę, tatę, a następnie im przedstawić ciebie. Jeśli jednak zmiesza się – to ty wyjdź z inicjatywą i przedstaw się z imienia i nazwiska.
 • Prezenty dla rodziców! Temat rzeka! Oczywiście – nie masz obowiązku, by na tzw. „zapoznawcze” spotkanie przychodzić z podarunkami. Jednak jeśli chcesz pokazać klasę – postaraj się co najmniej o kwiaty dla miłej gospodyni! Miło, jeśli będą takie, jakie lubi, ale tutaj najważniejszy jest gest. Jeśli zdecydujesz się na upominek dla ojca – może to być drobny gadżet, jednak uważaj, by nie strzelić gafy! Butelka dobrego wina czy koniaku oczywiście może się sprawdzić, jednak ten wybór najpierw skonsultuj z dziewczyną. Wszak może zdarzyć się tak, że „teść” nie pije alkoholu. Jeśli chodzi o wartość prezentów – powinna być ona niezobowiązująca.
 • Gość siada do stołu jako pierwszy, jednak dopiero wtedy, gdy jest zaproszony przez gospodarza.
 • Dbaj o partnerkę, bądź szarmancki i opiekuńczy, troskliwy, poświęcaj jej uwagę. Takie gesty z pewnością nie umkną jej rodzicom i są świetnym fundamentem pod zyskanie zaufania.
 • Wykaż się kulturą i dobrym wychowaniem. Staraj się trzymać tematów ogólnych i lekkich (pogoda, jedzenie, wakacje, zainteresowania), a unikać kwestii światopoglądowych.
 • Na koniec spotkania podziękuj i sypnij komplementem! Np. na temat pysznego posiłku.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel