Kangurka! Modne rozwiązanie na zimę!

2017-11-02
Kangurka! Modne rozwiązanie na zimę!

Kangurka to rodzaj kieszeni, która występuje w bluzach z kapturem i kurtkach. Kieszeń ta przypomina torbę kangura, stąd jej charakterystyczna nazwa. Choć w rzeczywistości kangury otwierają swoje torby od góry…

Geneza „kangurek”?

Męska bluza kangurka_Denley.pl

Jak większość męskich kurtek – ściśle wiąże się ona z militariami. Kangurki powstały na początku XX-wieku, na potrzeby oddziałów spadochronowych, które wymagały szczególnych rozwiązań. Bo grupy spadochroniarzy, na lądzie – zmieniały się w piechurów. Aby pogodzić te dwie funkcje żołnierzy, którzy musieli mieć specyficzny uniform – w 1942 roku, po raz pierwszy zastosowano kurtkę kangurkę. Z kieszenią z przodu, zapinaną na cztery napy.

Jak wiele innych ubrań związanych z armią – i kangurki weszły do powszechnego użytkowania. Kieszeń typu „kangurka”, podobnie jak obszerne kaptury – były swego czasu mocno krytykowane, bo ułatwiały chuliganom dokonywanie drobnych kradzieży pod osłoną zakamuflowanego outfitu. Mimo to, hoodies z charakterystyczną kieszenią – przyjęły się jako bluzy wygodne i praktyczne w użytkowaniu i są doceniane wśród skateboard’erów, studentów, sportowców i wszystkich ludzi, którzy cenią sobie komfort i swobodę.

Zimowa, sportowa kurtka kangurka, z kieszeniami zapinanymi na napy_Denley.pl

Zaletą tego rodzaju kieszeni, wpływającą na funkcjonalność bluzy hoodie czy kurtki jest to, że zwykle jest ona większa niż to ma miejsce przy kieszeniach klasycznych. Można w niej nosić kilka podręcznych rzeczy jak telefon, portfel i inne przedmioty osobistego użytku. Innym nieocenionym plusem jest również możliwość skutecznego grzania rąk Bo kangurka świetnie zastępuje mufkę i rękawiczki.

W modzie męskiej najbardziej popularne są bluzy z kapturem, zaopatrzone w tę kieszeń i sprawdzają się one w stylizacjach sportowych oraz streetwear’owych. Z kolei kurtki kangurki najczęściej tworzone są z myślą o nieprzeciętnych, a nawet ekstremalnych sytuacjach. Dlatego najlepiej wykorzystywać je, gdy warunki atmosferyczne na zewnątrz – nie sprzyjają. Np. podczas wymagających wycieczek czy zimowych spacerów. Oczywiście wśród tego typu kurtek można znaleźć także modele casualowe i zestawiać je z odzieżą z półki „sportowa elegancja”.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel