Jaki założyć sweter pod marynarkę?

2021-09-17
Jaki założyć sweter pod marynarkę?

Marynarka i sweter, choć nie jest to połączenie oczywiste, to od wielu lat jest obecne w modzie męskiej. Już w połowie lat osiemdziesiątych mężczyźni ceniący sobie zarówno dobry wygląd jak i wygodę zaczęli ochoczo zamieniać koszulę na rzecz swetra lub golfu pod marynarką. Zestaw ten przez kolejne sezony zyskiwał popularność, a boom jego popularności przypada na początek lat dwutysięcznych, kiedy to eleganccy mężczyźni zaczęli nosić nie tylko sweter do marynarki, ale także sweter do garnituru. W takiej stylizacji również dziś można zobaczyć wielu biznesmenów i mężczyzn ceniących sobie komfort ubioru i znających obowiązujące trendy. Warto przyjrzeć się takiej stylizacji i wiedzieć jaki ma poziom formalności, gdybyś miał ochotę kiedyś zastąpić nią klasyczne połączenie marynarki i koszuli męskiej. Jak się do tego zabrać? Wskazówki znajdziesz poniżej.

Sweter pod marynarkę - tak czy nie?

Na tak postawione pytanie odpowiedzieć można tylko w jeden sposób – oczywiście możesz łączyć większość swetrów z marynarkami. Pytanie najważniejsze brzmi: jakie swetry pod marynarkę zakładać? Idealny na pewno będzie wspomniany już wyżej golf, który mają odpowiedni model, będzie wyglądał pod marynarką jak Twoja druga skóra. Załóż dopasowany, gładki golf pod kraciastą marynarkę w podobnym odcieniu i dobierz do tego i ton ciemniejsze spodnie chinosy lub klasyczne, proste jeansy. W bardziej formalnych stylizacjach możesz pokusić się także o połączenie koszuli i swetra pod marynarkę, wówczas jednak nie wybierzesz golfu, a zwyczajny cienki sweter z tkaniny lub wełny z dekoltem w serek lub okrągłym. W takiej stylówce możesz całość zwieńczyć jeszcze krawatem, którego fragment wystający przy kołnierzyku koszuli doda Ci elegancji i męskiego szyku.

Jaki sweter wybrać pod marynarkę?

Jakie swetry sprawdzą się najlepiej w konfiguracji: sweter marynarka męska? Propozycji znajdziesz mnóstwo, ale wszystko zależy od tego, jaki efekt modowy planujesz osiągnąć. Czy chcesz tak ubrać się do pracy, na spotkanie biznesowe, czy na randkę albo wieczorek przy herbacie u babci? Wybierz sweter w mniej intensywnych kolorze jeśli chcesz wypełniać w takim outficie obowiązki służbowe, a bardziej szalony w kolorze i princie jeśli to luźna, popołudniowa stylówka w gronie przyjaciół lub rodziny. Pamiętaj, że sweter nie może być zbyt długi, aby nie wystawał spod marynarki, ani nie powinien być rozpinany, bo będzie tego wszystkiego zbyt dużo. Dlatego też odpada kardigan i inne długie swetry, postaw na takie kończące się nieco pod pasem, a może nawet odkrywające w jednym miejscu skórzany pasek od spodni. Takie z pozoru niedbałe i przypadkowe odsłonięcie paska, doda Ci luzu i stylu.

Jakie kolory swetrów pasują do klasycznych marynarek?

To, jakie swetry będziesz mógł założyć, zależy od tego, jakie marynarki męskie masz w swojej szafie. Dobrze przejrzyj wszelkie zakamarki swojej garderoby, aby nie przeoczyć niczego interesującego. Być może gdzieś na dnie, zapomniana, leży Twoja stara, ale niezniszczona jeszcze marynarka, która na pierwszy rzut oka wydawać się może niepasująca do współczesności. Taka właśnie marynarka, na przykład wykonana z grubego splotu tkaniny, ciężka, ciemna, często w dużą niemodną już kratę lub paski, może być najlepszym pomysłem do połączenia z klasycznym swetrem z dekoltem w serek. Przypomnij sobie jakie marynarki są ostatnio najbardziej rozchwytywane w sezonie jesiennym, oczywiście te grube, z łatami na łokciach, które jeszcze kilka lat temu zarezerwowane były dla dojrzałych mężczyzn. Teraz takie marynarki noszą także młodzi modni mężczyźni.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixel