Jak zwęzić spodnie w pasie? Przydatne wskazówki

2023-07-05
Jak zwęzić spodnie w pasie? Przydatne wskazówki

Czasami jest potrzeba zwężenia spodni w pasie, wówczas stoisz przed dylematem, czy próbować to zrobić własnymi siłami, czy oddać spodnie do profesjonalnego krawca. Do zwężenia często nadają się spodnie, które w wyniku diety stały się na Ciebie za duże, albo po prostu został zakupiony zbyt duży rozmiar. Zarówno w jednej, jak i drugiej sytuacji musisz się zastanowić co z tym zrobić. Jeśli zastanawiasz się jak szybko zwęzić spodnie w pasie bez maszyny i czy w ogóle jest to wykonalne to zapraszamy do lektury poradnika. Ponadto dowiesz się także, jak zwęzić spodnie materiałowe w pasie, jak zwęzić spodnie w pasie za pomocą gumki, jak zwęzić spodnie w pasie ręcznie, czy też jak zwęzić spodnie w pasie sznurkiem? Kilka szybkich trików i porad poniżej.

Jak zwęzić spodnie w pasie i dlaczego warto to robić?

Dlaczego warto zwęzić niektóre spodnie w pasie? Przede wszystkim dlatego, aby Ci pasowały i nie spadały z bioder. Jeśli Twoje ulubione spodnie jeansowe, bojówki, joggery albo spodnie dresowe okazały się być za duże w wyniku odchudzania, możesz w prosty sposób zwęzić je samodzielnie we własnym domu. Jak zwęzić spodnie w pasie szybko i bezproblemowo? Możesz to zrobić przy pomocy sznurka, tasiemki, albo gumki. Jeśli szycie to nie jest Twoje ulubione zajęcie, spróbuj zwęzić spodnie inaczej. Przeciągnij sznurek przez szlufki i zwiąż po bokach, w ten sposób z powodzeniem zastąpisz pasek i unikniesz wizyty u krawcowej.

Czarne-spodnie-jeansowe-meskie-slim-fit-Denley
Granatowe-spodnie-jeansowe-meskie-regular-fit-Denley
Czarne-spodnie-jeansowe-meskie-slim-fit-Denley
Granatowe-spodnie-jeansowe-meskie-regular-fit-Denley
Blekitne-spodnie-jeansowe-meskie-slim-fit-z-paskiem-Denley

Zwężanie spodni w pasie z użyciem maszyny do szycia

Najlepiej jest jednak zwęzić spodnie przy użyciu maszyny do szycia. Możesz to zrobić sam, albo udać się po pomoc do profesjonalnego pogotowia krawieckiego. Jak najprościej zrobić to samemu? Wystarczy zrobić niewielkie przeszycie w okolicy szlufek w pasie. W ten sposób spodnie będą mogły zachować swój fason, a robiąc zwężenie w ten sposób dopasujesz spodnie do swojej sylwetki także w okolicy bioder. Powinno udać Ci się to zrobić bez żadnego nacięcia, a więc bez ryzyka zniszczenia spodni.

Jak zwęzić spodnie w pasie ręcznie? Jak zwęzić spodnie w pasie z użyciem gumki? Proste i szybkie sposoby

A jak w najprostszy sposób zwęzić i dopasować spodnie w pasie przy pomocy tylko swoich rąk i gumki? Weź gumkę recepturkę, przełóż ją przez dwie szlufki spodni, a następnie dopasuj szerokość do swoich potrzeb. Jeśli spodnie nie posiadają szlufek możesz pomóc sobie obwiązując gumką guziki. Taki sposób jest dość prozaiczny i sprawdzi się w sytuacjach doraźnych, kiedy musisz na szybko zwęzić spodnie, nie mając przy sobie ani jednej szpilki, igły, czy nici. W ten sposób zwężone ubrania będzie trzeba w późniejszym czasie poprawić u krawcowej.

Granatowe-spodnie-jeansowe-damskie-z-paskiem-Denley
Czarne-jeansowe-legginsy-damskie-Denley
Blekitne-spodnie-jeansowe-damskie-push-up-Denley
Niebieskie-spodnie-jeansowe-damskie-Denley
Granatowe-spodnie-jeansowe-joggery-bojowki-damskie-Denley

Zwężanie spodni w pasie przez profesjonalistów, czyli czy warto oddać spodnie do krawca?

Niektóre spodnie dresowe męskiespodnie moro męskie, czy jeansy damskie mogą wymagać pomocy profesjonalnej krawcowej lub krawca przez wzgląd na krój, albo trudny do obszycia materiał, z jakiego zostały wykonane. Jeśli zatem nie jesteś pewien, czy dasz radę wykonać tego typu proces samemu, lepiej poprosić o pomoc. Koszt takiej usługi nie powinien być zbyt duży, a będziesz miał pewność, że zwężenie zostanie wykonane dobrze i bezproblemowo. Pomocy krawca możesz potrzebować także, jeśli zwężenia wymagają nogawki w spodniach, albo potrzebne jest dopasowanie spodni w biodrach.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel