Jak zorganizować Sylwestra dla dzieci?

2018-12-26
Jak zorganizować Sylwestra dla dzieci?

A wiadomo, że starsze dzieci, tej wyjątkowej nocy, zawsze „chcą zostać” Jeśli więc nie spędzają Sylwestra u babci i dziadka lub pod okiem innych dorosłych opiekunów, a w zamian będą cieszyć się towarzystwem dzieci – warto zadbać o wystrzałowy klimat i fantastyczną zabawę!

bluza dla dziewcyznki
Wygodna kreacja sylwestrowa dla księżniczki? To mogą być legginsy, błyszcząca bluza i korona z papieru. Denley Kids
Jak zorganizować Sylwestra dla dzieci?

Często, w trakcie pobytu w jakimś hotelu lub pensjonacie – obiekty te mają w ofercie opiekę nad dziećmi i kinderbal, gdzie czas umila wykwalifikowany animator zabaw. Wtedy sprawa jest załatwiona Niezależnie od okoliczności – warto wykorzystać ten pomysł i na czas samodzielnie organizowanego Sylwestra dla dzieci wynająć osobę np. wodzireja, który sprawi, że dzieciom na pewno nie będzie się nudzić, poprowadzi zabawę i zrealizuje scenariusz pełen niezapomnianych atrakcji! Co jeszcze?

  • Po pierwsze scenariusz imprezy – bal sylwestrowy może (ale nie musi) mieć jakąś specjalną tematykę. Świetnie sprawdzi się klasyczny bal przebierańców, ale np. dziewczynkom spodoba się bal księżniczek lub magicznych wróżek, a chłopcom zabawy w nurcie sportowym!
  • Najważniejsze są dekoracje! Miejsce w którym dzieci będą spędzać czas powinno zachęcać do beztroskiej zabawy, innej niż każdego dnia. Błyskotki, serpentyny, balony, konfetti, kolorowe oświetlenie stworzą wyjątkową atmosferę. Dobrze jest zaangażować dzieci do dekorowania pokoju czy sali! Sprawi im to dużo radości i z pewnością będą niesamowicie podekscytowane!
  • Obowiązkowy punkt – jedzenie! Na stołach powinny pojawić się owoce, trochę słodkości (np. wspólnie przygotowane pierniczki) i słonych przekąsek, kolorowe kanapki, coś do picia. Im bardziej fantazyjne będą podane – tym lepiej!
  • Na Sylwestra dla dzieci przyda się odpowiedni strój. Jeśli zabawa jest tematyczna – trzeba zadbać o kostium lub chociaż drobny akcent (diadem królewny, czapka pirata, itd.). Warto przy tym pamiętać, że będą tańce i dużo ruchu, więc dziecięce ubrania powinny być przede wszystkim wygodne!
  • Najważniejsza sprawa to oczywiście niezapomniane atrakcje sylwestrowe! To może być konkurs piosenki lub tańca, mini playback show, rozmaite zabawy grupowe, a dla chwili wytchnienia kreatywne prace plastyczne.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel