Jak zorganizować Baby Shower? I po co?

2019-03-18
Jak zorganizować Baby Shower? I po co?

Choć w Polsce jest to dość nowa tradycja, to jednak tzw. imprezy bociankowe stają się coraz bardziej popularne!

W Stanach Zjednoczonych i w innych krajach anglosaskich, przyjęcia na cześć przyszłej mamy urządzano już w XVIII wieku. Baby shower, jak sama nazwa wskazuje, miało wprost zalewać mamę i jej mającego się narodzić maluszka prezentami i miłością. Ciepłymi i cennymi radami, wsparciem innych kobiet.

Choć w naszym kraju większym uznaniem cieszą się imprezy już po narodzinach dziecka, to i baby shower coraz bardziej zyskuje na popularności. Nic dziwnego! To może być jedna z ostatnich okazji do spokojnego i sympatycznego spotkania w gronie przyjaciółek, nim u świeżo upieczonej mamy świat wywróci się do góry nogami. Kobiety w końcowym etapie ciąży czują się zwykle lepiej niż na jej początku, zatem miłe spędzenie czasu w gronie znajomych jest tym bardziej wskazane! Szczególnie, że jest okazja!

Jak zorganizować baby shower? Kto ma się tym zająć?

baby shower w PolsceDo możliwości fajnego spotkania w babskim gronie nie trzeba dorabiać żadnej ideologi. Wystarczy chcieć. Na pomysł zrobienia niespodzianki może wpaść siostra, partner, przyjaciółki. Należy wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć działać, by sprawić przyszłej mamie niesamowitą frajdę i przyjemność!

Organizacja? Nic prostszego! Trzeba tylko ustalić termin, skrzyknąć kilka koleżanek ciężarnej, zorganizować catering, bezalkoholowe drinki i gotowe! „Prysznic prezentów” (nawiązujących bezpośrednio do dziecka i macierzyństwa) leży po stronie gości. Ich głównym zadaniem jest obsypanie nimi kobiety, na cześć której przyjęcie jest wyprawiane. Przy rozpakowywaniu wszyscy będą się świetnie bawić!

Jaki prezent na baby shower?

Na okoliczność „bociankowego” dostępne są już w sklepach i w internecie specjalne gadżety. Jak np. tort z pieluszek lub ze smoczków, albo taki mix. Jeżeli impreza jest planowana przez samą przyszłą mamę i nie jest to dla niej niespodzianka – można podpytać – czego jeszcze potrzebuje do skompletowania wyprawki? Bo to właśnie wyprawka dla dziecka jest głównym tematem potencjalnej listy upominkowej. Mogą to być akcesoria (dziecięce kocyki i inne tekstylia). Również zabawki dla maluszka, maskotki, dziecięce ubrania w różnych rozmiarach, które przydadzą się na start i pierwsze miesiące życia szkraba. Przyszła mama ucieszy się z kompletu ładnej bielizny. Albo z vouchera na sesję ciążową lub z oseskiem, gdy ten będzie już na świecie.

Naprawdę warto urządzić takie spotkanie! Świetne wspomnienia z baby shower, zostaną bowiem w pamięci przyszłej mamy – na zawsze!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel