Jak zawiązać krawat? Kilka pomocnych rad dotyczących noszenia krawatu

2023-08-11
Jak zawiązać krawat? Kilka pomocnych rad dotyczących noszenia krawatu

Krawat to jeden z najważniejszych elementów męskiej, eleganckiej garderoby. I choć może się to wydawać bardzo proste, prawidłowe wiązanie krawata wcale do takich nie należy i bardzo wiele osób nie potrafi robić tego poprawnie. Ponadto bardzo wielu mężczyzn w ogóle nie wie jak wiązać krawat, dlatego unika jego noszenia, albo przechowuje krawaty w szafie już zawiązane i gotowe do włożenia, co bardzo źle wpływa na ich kondycję i powoduje, że się niszczą. Szukasz informacji na temat tego, jak założyć krawat? Jak wiązać krawaty? Jak zawiązać krawat krok po kroku? A może, jak szybko zawiązać krawat lub jak zawiązać wąski krawat? Na wszystkie te pytania postaramy się przedstawić satysfakcjonujące odpowiedzi poniżej.

Wiązanie krawatu — najpopularniejsze metody wiązania krawatu

Jest jeden znany wszystkim i przekazywany z pokolenia na pokolenie, standardowy sposób wiązania krawata. Znają go wszyscy dziadkowie, ojcowie oraz synowie, a także bardzo często partnerki ich wszystkich. Na czym polega ten sposób, jeśli jesteś jedną z nielicznych osób, które go nie znają, z pewnością znajdziesz w internecie. Instrukcja wiązania krawata w wersji pisanej jest zbędna, jeśli bez problemu można znaleźć ją w formie pokazowej. Pamiętaj, że zawiązany krawat zawsze musi być symetryczny, a właściwie symetryczny powinien być przede wszystkim jego węzeł, szczególnie jeśli zamierzasz wykonać eleganckie wiązanie krawata na specjalną okazję, do garnituru albo do eleganckiej marynarki. Ale czy krawata zawsze trzeba zakładać marynarkę?

Czy do krawata zawsze trzeba mieć marynarkę?

W teorii i w modelu klasycznej elegancji krawat zawsze powinien być dodatkiem do garnituru lub innej tego typu eleganckiej męskiej części garderoby jak marynarka, czy elegancka kamizelka. Jednakże we współczesnej modzie i obecnych trendach z powodzeniem możesz założyć samą koszulę i krawat bez żadnego dodatkowego okrycia wierzchniego, albo możesz na koszulę z krawatem zarzucić sweter z dekoltem w serek, rozpinany kardigan albo nawet skórzaną kurtkę ramoneskę, nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń. Ważnym jest jednak rodzaj koszuli, do jakiej dobierasz krawat, a konkretnie jej kołnierzyk. Kołnierzyków koszule męskie mają bardzo wiele rodzajów, do jednych z nich lepiej będą pasować klasyczne, szerokie krawaty, do innych wąskie.

Jaka powinna być idealna długość krawatu

Wszystkie dostępne na rynku krawaty męskie mają zazwyczaj tę samą długość, ale różni mężczyźni potrzebują mieć krawaty o różnej długości, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie i poprawne wiązanie. Dobrze zawiązany krawat powinien sięgać do połowy paska przy spodniach, lepiej żeby nie był ani dużo krótszy, ani dużo dłuższy. Pamiętaj, aby krawat był zawsze zawiązany dość mocno, w innym wypadku, gdy jego węzeł będzie za lekki, może się on nieco poluźnić i wydłużyć w czasie noszenia. Szczególnie jeśli będziesz tańczył na przykład na przyjęciu lub często siadał i wstawał na przykład w biurze za biurkiem, czy podczas biznesowego spotkania z klientami.

Jaki kolor krawatu wybrać i do czego go dobrać?

Z jakiego materiału najczęściej wykonane są krawaty? Bardzo często w tkanin sztucznych, jak poliester, ale bywają także z tkanin szlachetnych, jak jedwab, aksamit, czy grenadyna. A jaki kolor krawata wybrać? Czy powinien on być gładki, czy wzorzysty? Na pewno wzór na krawacie lub jego brak powinien zależeć od tego, czy wzorzysty jest garnitur oraz koszula, do gładkiego garnituru możesz założyć zarówno gładki, jednokolorowy, jak i wzorzysty krawat. Kolor powinien współgrać zarówno z koszulą, jak i garniturem, może być kontrastowy albo zachowany w stonowanej zgodzie z pozostałymi elementami garderoby.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel