Jak wiązać pasek od płaszcza?

2022-10-24
Jak wiązać pasek od płaszcza?

Płaszcze to idealne odzienie wierzchnie na czas jesieni, są wygodne, modne, a przy tym także niesamowicie eleganckie. W płaszczu zarówno mężczyźni, jak i kobiety wyglądają znacznie dostojniej i poważniej aniżeli w kurtce. Rożne rodzaje płaszczy można znaleźć w sklepach, takie zapinane na sprzączkę, z paskiem i klamrą, na pasek wiązany w talii i wiele innych. Różnią się one tkaniną, z jakiej są wykonane, grubością, długością, krojem, czy wykończeniem kołnierza. Do płaszczy też znacznie lepiej niż do kurtek pasuje elegancki szal, który można wiązać na różne sposoby urozmaicając tym samym swoją stylizację. A czy zastanawiałeś się także, na jakie różnorakie sposoby można wiązać paski od płaszczy? Jeśli interesuje Cię, jak zawiązać pasek z klamrą albo jak zawiązać pasek bez dziurek, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Znajdź inspiracje i wprowadź je w życie już dziś.

Jak wiązać pasek od płaszcza — wiązanie paska z przodu

Lekkie, jesienne płaszcze bardzo często posiadają pasek w talii, są to zarówno płaszcze damskie, jak i płaszcze męskie. Jedne i drugie mogą posiadać pasek do wiązania bądź zapinania go w pasie. Płaszcze tego typu często nazywa się trenczami, ale nie tylko. Może to być także na przykład klasyczny płaszcz skórzany, długi bądź do kolana, z niewielkim kołnierzem i grubym paskiem właśnie. Jak go wiązać? Można na pętelkę albo na kokardę w przypadku płaszczy damskich. Te sposoby można wykorzystać wiążąc płaszcz z przodu, a czy można go wiązać również z tyłu? Owszem, poniżesz więcej informacji jak to zrobić.

Wiązanie paska od płaszcza z tyłu

Wiązanie paska z przodu płaszcza wiąże się z tym, że musisz tę czynność wykonywać za każdym razem, gdy płaszcz na siebie zakładasz i zapinasz. Nie każdy jednak lubi i chce to robić za każdym razem. Równie dobrze możesz zawiązać pasek raz, a skutecznie i modnie z tyłu. Takie wiązanie da Ci nie tylko wygodę i oszczędzi cenne sekundy w ciągu dnia, ale także uczyni Cię bardziej stylowym i znającym się na najnowszych trendach. Pasek do płaszcza wiązany z tyłu może być na kilka sposobów.

  1. WIĄZANIE NA WĘZEŁ
    Teoretycznie związanie paska od płaszcza z tyłu na węzeł, a więc potocznie mówiąc pętelkę, jest bardzo proste, należy pamiętać jednak, żeby wiązanie nie było zbyt ciasne i w razie potrzeby można było je szybko i skutecznie rozwiązać. Zwiąż zatem pasek dwukrotnie, ale nie zaciągaj go zbyt mocno. Pozostaw swobodnie zwisające końcówki paska, będzie to wyglądać lekko i nonszalancko.

  2. WIĄZANIE NA KOKARDĘ
    W przypadku wiązania paska od płaszcza z tyłu, sposób na kokardkę dozwolony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Takie wiązanie w męskim płaszczu z przodu mogłoby wyglądać nieco śmiesznie i zbyt dziennie dla mężczyzny. Jednakże jeśli wykona się je z tyłu, będzie wyglądać elegancko i ciekawie. Zawiąż kokardę tak, jak wiązałbyś sznurówki u butów. Jeśli pasek wykonany jest ze sztywniejszego materiału ułóż kokardkę tak, aby jej ramiona były rozłożone, a nie zgniecione, będzie to wyglądać bardziej schludnie.

  3. WIĄZANIE NA KRZYŻ
    Wiązanie na krzyż ma na celu stworzenie z tyłu płaszcza swoistego iksa z pasków. Można je szybko wykonać, będzie sprawiało wrażenie wiązania gorsetowego, a więc nada każdemu płaszczowi charakteru i oryginalności. Będzie to świetne wiązanie zarówno w przypadku męskich, jak i damskich płaszczy. Żeby je dobrze wykonać, trzeba mieć dość długi pasek, gdyż należy dwukrotnie przeciągnąć go przez boczne szlufki płaszcza, a następnie związać lekko i pozostawić końcówki płaszcza zwisające.

Nietypowe sposoby na wiązanie paska od płaszcza

Tak naprawdę każde inne wiązanie, jakie przyjdzie Ci do głowy może okazać się strzałem w dziesiątkę i pasować do Twojego stylu i charakteru Twojej stylizacji. Jeśli wciąż nie wiesz, jak zawiązać pasek od płaszcza, a znalezione w sieci sposoby Cię nie satysfakcjonują, wymyśl swój własny, oryginalny sposób na wiązanie płaszcza i podziel się nim ze światem!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel