Jak ubrać dziecko na Wigilię?

2019-12-18
Jak ubrać dziecko na Wigilię?

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… A to oznacza, że nie obędzie się bez eleganckich stylizacji dziecięcych. Na Wigilię klasową, przedszkolną i oczywiście w domu rodzinnym czy w gościach. Na uroczysty koncert adwentowy w filharmonii i na czas świątecznych wizyt. Najmłodsi powinni wyglądać stosownie do okazji! Jakie ubrania dla dzieci najlepiej się sprawdzą? Podpowiadamy! 

Jak ubrać dziecko na Wigilię i w święta? 

Największym wyzwaniem w przygotowywaniu świątecznych stylizacji dziecięcych jest konieczność połączenia elegancji z wygodą, z której w przypadku dzieci – nie ma co rezygnować! Nic tak nie zepsuje maluchom i starszakom nastroju (a co za tym idzie – nastroju pozostałych członków rodziny i osób z najbliższego otoczenia), jak zbyt dopasowane, „sztywne”, „drapiące”, krępujące ruchy ubranie! Dlatego nade wszystko należy postawić na komfort!

Jak ubrać chłopca?

Należy uwzględnić naturalną potrzebę ruchu, zabawy, a nawet (przypadkowego) pobrudzenia się. Stylówka dla chłopca powinna podkreślać charakter wydarzenia, ale jednocześnie być swobodna. Doskonale sprawdzą się chłopięce spodnie jeansowe i stylowa, bawełniana koszula. To może być model błękitny, klasyczny – biały, ale też czerwony, kojarzący się atmosferą świąt. Alternatywą dla gładkich koszul jest z pewnością model w kratkę z wygodnej flaneli. Na lekką koszulę można włożyć sweterek – gładki lub z motywem. W przypadku spędzania kolacji w domu, na luzie, albo w czasie Wigilii klasowej – świetnie prezentować się będzie świąteczny sweter dla chłopca. Na wydarzenia bardziej oficjalne, jak np. koncert – chłopiec może włożyć do jeansów lub materiałowych spodni – casualową marynarkę.

jak ubrać dziecko na wigilię
Denley Kids

Jak ubrać dziewczynkę? 

To zależy od preferencji małej damy. Jedne dziewczynki uwielbiają spódniczki i sukienki, inne wolą chodzić w spodniach. Do spodni można dobrać ładną koszulę lub/i sweterek z połyskującym motywem, podobnie jak do spódniczki. Uniwersalną stylizacją wpisującą się w charakter świąt jest sukieneczka, zestawiona z rajstopami lub legginsami.

Warto pamiętać, że okres świąteczny w kontekście mody – rządzi się swoimi prawami. Dominują przyjemne tkaniny, jak np. sztruks. Wśród dziewczynek popularnym materiałem jest tiul. Uwagę zwraca się również na kolorystykę, Klimat świąt to czerwienie, granaty, złoto, szeroka krata i detale do stylizacji w tychże kolorach. To mogą być szelki do spodni, eleganckie muszki, opaski na włosy…

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel