Jak ubierają się nastolatkowie?

2019-09-09
Jak ubierają się nastolatkowie?

Poczucie stylu, a co się z tym wiąże – i poczucie własnej tożsamości – warto budować w dziecku już od najmłodszych lat! To bardzo istotne! Dla rodziców to z kolei swoisty klucz do zrozumienia w przyszłości tego, jak ubierają się nastolatkowie? I dlaczego?

jak ubierają się nastolatkowieNastolatkowie przede wszystkim ubierają się… samodzielnie. Mniej więcej do 12-go roku życia wpływ na decyzje związane ze stylizacjami dziecka mogą mieć rodzice – później – dzieciaki najczęściej decydują same. Czy jednak warto czekać tak długo? Niekoniecznie! Pozwolenie dziecku na to, by kształtowało swój styl samodzielnie – powinien przypaść na okres wczesnego dzieciństwa. Nie ma sensu stosować zakazów i banów Szczególnie, że to nie zaprocentuje.

Jak ubierają się nastolatkowie?

W wieku nastoletnim – duże oddziaływanie na dziecko ma grupa rówieśnicza. Wynika to z dużej potrzeby akceptacji. Ponadto nastolatek:

  • Ma swoje preferencje kolorystyczne.
  • Ceni sobie wygodę.
  • Odzieżą lubi nawiązywać do własnych zainteresowań i popkultury.
jak ubierają się nastolatkowie
Denley.pl

Jednak to nie wszystko! Aby utrzymać silną pozycję wśród rówieśników – nastolatkowie zwracają uwagę nie tylko na fason i kolor, ale też markę i cenę! Rada dla rodziców?

Im szybciej pozwolisz na to, by dziecko kształtowało swój własny styl, tym mniejsza szansa, że o jego wyborach w przyszłości będzie decydować trudna do zaakceptowania cena. Raczej liczyć się będzie dobre samopoczucie i kreatywne podejście do mody, a także wyczucie estetyczne! A to z kolei jest szczególnie ważne dla prawidłowego rozwoju w okresie nastoletnim. Czuć się dobrze we własnej skórze, wyrażać siebie po swojemu!

Aby nie eskalować konfliktów na tle dokonywania wyborów modowych – warto dać dziecku wolną rękę i możliwości. Określać jasne zasady związane z budżetem na zakup ubrań, pozwalać poprzez stój na wyrażanie indywidualizmu i spontaniczności, interesować się współczesnymi trendami. Mając ich świadomość – można podsuwać młodzieży interesujące rozwiązania np. adres sklepu internetowego, gdzie znajdują się modne ubrania dla nastolatków w atrakcyjnych cenach!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel