Jak sprytnie posprzątać garaż?

2019-08-21
Jak sprytnie posprzątać garaż?

Właściwie takie generalne porządki czyni się na wiosnę! Jeśli jednak przespałeś ten moment, a twoja dziupla wygląda niczym składzik rzeczy typu „przydasie” – napiszemy brutalnie… Weź się chłopie do roboty! Niezależnie od tego, czy twój garaż służy za domek dla samochodu, czy spędzasz tam czas z kumplami, przy piwie i piłkarzykach – zadbaj o niego!

Przeczytaj też tekst pt. „Garaż – azyl idealny!”

jak posprzątać garaż

Warto posprzątać garaż (czy tam odgruzować…), szczególnie przed zimą! Jak zrobić to szybko i bezboleśnie? Podpowiadamy!

Jak szybko posprzątać garaż? 

  • Przede wszystkim – zaangażuj kogoś do pomocy! A już tym bardziej, jeśli z twojej dziupli korzystają też twoi znajomi. Zimny browar na koniec satysfakcjonującej pracy będzie świetną rekompensatą za trudy segregacji stosu klamotów! Będzie fajnie! No i dobra motywacja kogoś z zewnątrz z pewnością ułatwi ci pozbycie się zbędnych rzeczy, piętrzących się w garażu niczym w magazynie! Odziejcie się w rasowe ogrodniczki, zarzućcie koszule flanelowe w kratę i do dzieła!
  • Do dużych gabarytów (jak np. stary telewizor na chodzie, który kurzy się od lat) – wynajmij firmę przewozową. Albo po prostu oddaj go komuś bez żalu, kto sam je sobie odbierze. I po kłopocie! A ile na miejscu zyskasz!!!
  • Kluczem do sukcesu jest segregacja, dlatego zaopatrz się w torby, torebki, pojemniki, które pozwolą ci ogarnąć co i gdzie masz i gdzie się to powinno znaleźć… Przejrzyj wszystkie zgromadzone rzeczy! Od elektroniki, poprzez dokumenty, aż po elementy zestawu majsterkowicza i posortuj je na grupy (co do śmieci, co zostaje?). I zrób coś z nimi!
  • Jak już uda ci się to opanować – po prostu posprzątaj kwadrat. Umyj podłogę, przetrzyj półki. Na półkach poustawiaj pojemniki! Śrubki do śrubek, kosmetyki do auta w jednym miejscu, sprzęty ogrodowe w innym, itd. Zadbaj, by opisać pudełka z drobiazgami!
  • Nie bolało! Możesz parkować!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel