Jak się ubrać na ślub cywilny jako gość?

2023-03-18
Jak się ubrać na ślub cywilny jako gość?

Wiosna i następujące po niej lato to czas rozkwitu, zakochania, pierwszych miłości, poważnych deklaracji i… ślubów! Jeśli ktoś z Twoich bliskich planuje w najbliższym czasie ślub cywilny w urzędzie lub w plenerze, a Ty masz być na nim gościem, warto już dziś zastanowić się co na siebie włożyć na tę wyjątkową okazję. Jeśli zastanawiasz się co ubrać na ślub cywilny jako gość, to trafiłaś idealnie, w poniższym artykule przedstawimy kilka świetnych inspiracji, a także gotowych kreacji na tę okoliczność! Zapraszamy do lektury i zaczerpnięcia z naszych pomysłów.

Jak się ubrać jako gość ślubu cywilnego zimą?

Tak naprawdę pora roku nie ma dużego znaczenia jeśli chodzi o kreację na ślub cywilny, jeśli masz być gościem. Nie ma określonego dress codu zależnego od pory roku, ważne jest miejsce, w którym będzie odbywać się uroczystość, jego klimat i charakter samej ceremonii lub przyjęcia następującego po niej. Zarówno na wesele, jak i ślubny obiad czy kolację na pewno sprawdzą się dla pań sukienki damskie, natomiast dla panów klasyczne połączenie czyli marynarki męskiespodnie chinosy oraz koszule męskie i krawat lub wracająca do łask elegancka muszka. Musisz się jednak zorientować jakiej rangi i jak bardzo elegancki będzie ślub, na który się wybierasz. Nie możesz bowiem wyglądać lepiej od pana młodego, czy pani młodej. Sięgaj po kreacje raczej skromne i nieprzesadzone, śluby cywilne bowiem rzadko kiedy są bardzo wystawne. Zimą na kreację zarzuć płaszcz lub elegancką kurtkę. Możesz także założyć garnitur czy to damski, czy męski. Pamiętaj, że kobiety już od dawna nie sięgają tylko i wyłącznie po sukienki, wiele jest doskonale skrojonych garniturów dla kobiet, w wielu przepięknych kolorach, które będą idealne na taką okazję.

Letnie stylizacje na luźny ślub cywilny, czyli goście bez garniturów

Latem, szczególnie jeśli uroczystość zaślubin odbywa się w plenerze, warto sięgnąć po lekką, zwiewną, kobiecą sukienkę, która podkreśli Twoje kształty i wydobędzie wszystkie atuty Twojej figury. Staraj się strojem podkreślić to, co w Tobie Twoim zdaniem najlepsze. Jeśli masz piękny biust wyeksponuj go dyskretnie przy pomocy pięknego, głębokiego dekoltu. Jeśli Twoją największą zaletą są zgrabne nogi, idealnie dla Ciebie sprawdzi się sukienka mini z delikatną falbanką na udach.

Jak się ubrać na ślub cywilny — warto zapytać parę młodą

Jeśli nie masz pomysłu co do stroju i nie masz także pojęcia jak wyglądać będzie oprawa ślubu cywilnego, na który się wybierasz, nie bój się zapytać państwa młodych, o to jak chcieliby aby wyglądał ich ślub i osoby, na nim obecne. To jeden z najważniejszych dni w życiu tych osób, więc bez dwóch zdań mają one prawo wyznaczać trendy na swoim przyjęciu i do pewnego stopnia zdecydować, co ich goście mają mieć tego dnia na sobie. Nie czuj się urażony także, jeśli na zaproszeniu na ślub będzie adnotacja o tym, na przykład jakie kolory będą przewodnimi na uroczystości, albo jakie dodatki założyć. W nadchodzących sezonach śluby i wesela tematyczne to największy hit, więc jest spore prawdopodobieństwo, że zostaniesz na taki zaproszony.

Kolorystyka na ślub cywilny — co z białym kolorem?

Kolor biały zawsze, bez względu na rodzaj uroczystości, czy jest to ślub cywilny, czy kościelny, czy jeszcze inny, w tradycji polskiej zarezerwowany jest dla panny młodej i sporym faux pas jest założenie go będąc na ślubie tylko gościem (albo co gorsza świadkową lub mamą jednej ze stron). Ten dzień jest na tyle wyjątkowy i ważny, że wiele panien młodych tylko ten jeden raz w życiu odważy się założyć na siebie coś w kolorze bieli, dlatego nie odbieraj im tego przywileju i tej przyjemności. Jest wystarczająco dużo kolorów, aby móc wybrać coś innego i wyjątkowego. Jakie trendy będą obowiązywać w modzie ślubnej w sezonie Wiosna - Lato 2023? Na pewno coraz częściej odchodzi się od typowych kolorów pastelowych, pudrowy róż z pewnością odchodzi do lamusa, a w jego miejsce wskakują kolor fuksjowy, czy amarantowy. Nie bój się po nie sięgać, a będziesz wyglądać, modnie, stylowo i w zgodzie z najnowszymi trendami.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel