Jak się ubrać na obronę pracy dyplomowej?

2020-01-22
Jak się ubrać na obronę pracy dyplomowej?

Matury – maturami, ale późna wiosna to nie tylko czas egzaminów dojrzałości. Zbliżają się egzaminy zawodowe, obrony prac magisterskich i doktoratów. Choć niepodważalnie najważniejsza jest wiedza, to jednak okoliczności wymagają również odpowiedniego wyglądu. Dziś podpowiadamy – jak się ubrać na obronę pracy dyplomowej?

O ile nie jesteś studentem akademii artystycznej, gdzie emanowanie jedynym w swoim rodzaju stylem uchodzi nawet podczas egzaminów (jednak nie jest to reguła) – obowiązuje cię strój formalny, dostosowany do okoliczności! Choć ta zasada nie we wszystkich krajach jest obligatoryjna i tego rodzaju strój może się wydawać niektórym nieco pompatyczny, to jednak w Polsce preferowany jest oficjalny wygląd podczas egzaminów. I naprawdę może on mieć decydujący wpływ na ostateczną ocenę.

Zrób wrażenie na szanownej komisji!

A to wszystko przez tzw. pierwsze wrażenie, gdzie odbiorca twojego stylu bycia – ocenia cię podświadomie w zaledwie 11 sekund! W komisji nierzadko zasiadają wykładowcy, dla których możesz być jednostką anonimową! Wykorzystaj swoje 11 sekund i złap pierwsze punkty!

Eleganckim strojem oczywiście wyrażasz szacunek wobec komisji egzaminacyjnej, ale tak naprawdę – pomagasz też samemu sobie. Czując się profesjonalnie, w odpowiednim czasie na odpowiednim miejscu, w ubraniu nawiązującym do sytuacji – zyskujesz na pewności siebie! A gdy nie drży ręka lub głos – z pewnością egzamin pójdzie ci jak po maśle. Szanowna komisja doceni z kolei przygotowanie, również adekwatnego wizerunku.

Jak się ubrać na obronę pracy dyplomowej?

jak się ubrać na obronę pracy dyplomowej
Atramentowy garnitur typu slim to idealny wybór! Denley.pl

Nie ma tu wielu kombinacji! Strój formalny dla mężczyzny oznacza najczęściej ciemny garnitur i białą koszulę, a także eleganckie buty i krawat.

Stylizacja musi być schludna i raczej klasyczna. Jeśli jednak chcesz podkreślić swój indywidualizm – skup się na krojach, kolorach i dodatkach do stylizacji.

Modny i stylowy garnitur męski to model slim fit, który oprócz twojego profesjonalizmu – wyeksponuje również sylwetkę. Stawiaj też na fajne kolory. Czarny garnitur to oczywiście standard, ale możesz przecież wybrać też garnitur w interesującym kolorze atramentowym, grafitowym lub indygo.

Pamiętaj też o skarpetkach idealnie dobranych pod kolor garnituru i nie odsłaniających łydek gdy usiądziesz. To byłaby gafa! Outfit zwieńczy elegancki pasek do spodni, a jeśli chodzi o biżuterię – w grę wchodzi jedynie klasyczny zegarek męski.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel